Невідкладна допомога: на виклик приїздитимуть волонтери?

Уже більше місяця, як у Борисполі розформовано невідкладну медичну допомогу. На виклики виїздять співробітники екстреної меддопомоги. Щоправда, якщо вам потрібна невідкладна, то чекати приїзду «швидкої» доведеться щонайменше – годину.

У лікарні і міській раді наголошують, що проблема загальнодержавна, але водночас шукають шляхи її вирішення.

«…з 1 вересня невідкладна допомога, яка функціонувала як окрема служба при Бориспільському районному центрі первинної медико-санітарної допомоги у зв’язку із його реорганізацією припинила, як така, існувати», – наголосила заступник міського голови Людмила Пасенко.

Вона також додала, що «у жодних законодавчих документах про надання первинної допомоги не передбачені лікарі невідкладних станів і такої послуги як невідкладна медична допомога».

На сьогодні, за її словами, це питання вирішується через екстрену медичну допомогу.

«Виклики приймаються колл-центром у Білій Церкві. Якщо виклик по екстреній, то швидка приїздить за 10 хв, а якщо по невідкладній – протягом години», – зазначила Пасенко.

«Також є дуже цікава пропозиція від Червоного Хреста України. Ми хочемо за прикладом Німеччини спробувати запровадити таку співпрацю – роботу волонтерської бригади в режимі вихідного дня для бориспільської громади. Коли буде відпрацьована програма Всеукраїнської громадської організації «Червоний Хрест України», ми винесемо її на затвердження Бориспільської міської ради», – додала Л. Пасенко.

А поки функції невідкладної допомоги взяла на себе екстрена.

Інф. «ТС»

Share Button