ГЕРОЇЧНО ЗАГИНУВ У БОЮ НА СВІТЛОДАРСЬКІЙ ДУЗІ

Минулої п’ятниці на фасаді будівлі НВК «СШ І-ІІІ ст. – ЗОШ І-ІІІ ст.» ім. К. Могилка відкрили меморіальну дошку воїну АТО Сергію Степаненку. Сержант загинув 19 грудня 2016 року в бою на Світлодарській дузі, під час спроби прориву противником лінії оборони.

За героїзм, проявлений у військових діях, Указом Президента від 29 грудня 2016 року № 580 Сергій Євгенович Степаненко був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, посмертно; Указом Патріарха Київського і всієї Русі України від 24 травня 2017 року – медаллю «За жертовність і любов до України», посмертно, та медаллю за участь в боях «Світлодарська дуга».

Право відкрити меморіальну дошку на будівлі школи, яку свого часу закінчував Сергій, надали його родині – дружині, доньці, сину та мамі. Директор закладу Світлана Мазур наголосила, що Сергій любив Україну і віддав за неї найдорожче – життя. Заступник міського голови Людмила Пасенко зачитала рішення виконавчого комітету та закликала учнів пам’ятати про подвиг захисника нашої країни.

Учасник АТО Геннадій Береза підкреслив, що це вже не перша дошка, яку разом з побратимами доводиться відкривати на честь загиблих товаришів. Це «важко і боляче», тому звернувся до учнів з проханням не забувати імена наших захисників.

Символічно, що того дня, у День визволення Борисполя від нацистських загарбників, представники міської влади, міської організації ветеранів України та громадської організації «Асоціація учасників АТО Бориспільщини» поклали квіти до пам’ятного знака на Книшовому меморіальному парковому комплексі, де перепоховано 494 захисники Батьківщини, розстріляних німцями у 1941 році під час оборони Києва та Київської області, братської могили льотчиків, які загинули 8 грудня 1959 року при випробувальному польоті, могили Героя Радянського Союзу Михайла Бабкіна, членів екіпажу літака АН-30Б, збитого над Слов’янськом 6 червня 2014 року, до Меморіалу Слави та пам’ятного знаку загиблим воїнам АТО у міському парку культури та відпочинку.

Інф. «ТС»

Share Button