Субсидії-2018: кому не варто розраховувати на допомогу держави

У 2018 році українців чекають не лише нові ціни на газ, а й нові правила оформлення субсидії. Відтепер держава рахуватиме доходи всіх, хто «прописаний» у квартирі чи будинку, незалежно, проживає там людина чи ні. Не хочете переплачувати – «виписуйтесь» або надайте документи, що проживаєте деінде.

Через нововведення у Борисполі, й не тільки, «розігруються» справжні родинні драми, які можуть вилитись у захмарні рахунки за комуналку і катастрофічні борги. «Прописані» родичі часто живуть в інших містах, конфліктують, а то й, взагалі, не підтримують зв’язків. Тож навіть подати довідку про їх доходи – вже проблема.

В Управлінні соціального захисту щодо цього тільки розводять руками – вони лише виконують урядові приписи. Тобто, владнаєте всі родині питання – матимете субсидію, а як ні – то вибачайте.


DSC00478«ТС» вирішила запити у фахівців, кому ще у 2018 році не варто сподіватись на допомогу від держави?

За словами в. о. начальника управління Людмила ГУЗЬ, через нові правила право на отримання субсидії втратили:

  • орендодавці, які не задекларували доходи від здавання майна в оренду;
  • особи, які здійснили покупку або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень;
  • власники авто, від дня випуску яких минуло менше 5 років. Виняток становлять мопеди або машини, видані соцорганами;
  • особи, які протягом року купили/продали, успадкували земельну ділянку, квартиру (будинок), транспорт;
  • особи, які заборгували за комуналку понад 340 грн і не уклали договір на реструктуризацію боргу;
  • власникам квартири, площа якої перевищує 120 кв. м, або будинку, площа якого понад 200 кв. м. Водночас обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї;
  • особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні.

Що ж стосується родинних драм стосовно «приписаних», але «не проживаючих», в управлінні підкреслюють, що є тільки один виняток, коли субсидію можуть призначити без урахування доходів тих, хто фактично не проживає за місцем реєстрації.

«Якщо йдеться про складні життєві обставини і стан здоров’я, підтверджений довідкою. Наприклад, група інвалідності. За таких умов, можливо, за рішенням  комісії можна призначити субсидії без урахування доходів зареєстрованих осіб, які не проживають. Єдине, що людина має подати довідку ЛКК, а не просто виписку з лікарні», – уточнила Л. Гузь.

Водночас в уряді запевняють, що українці можуть оформити субсидію з урахуванням лише кількості осіб, які фактично проживають у помешканні.

Для цього знадобиться зробити кілька простих кроків:

вказати у декларації тих родичів, які зареєстровані у помешканні, але не проживають там;

надати документ, що підтверджує їхнє проживання за іншою адресою;

пройти перевірку управління соцзахисту, під час якої буде засвідчено умови проживання.

Щоправда, один із цих простих, здавалося б, кроків є однією з найбільших перепон. У більшості осіб, які не проживають за місцем реєстрації, винаймають житло, але далеко не кожен орендодавець готовий укладати договори, а значить, надати орендарю документ, що «підтверджує їхнє проживання за іншою адресою».

Тож субсидії-2018 – це не тільки проблема відшкодування за дорогу комуналку, а й показник того, що українці не готові чесно декларувати свої прибутки перед державою. І проблема, певно, не лише в українцях.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

ДО ТЕМИ

Українці зможуть дізнаватися про призначення субсидій онлайн

Відтепер кожен з нас може дізнаватися про призначену субсидію та її розмір на сайті subsidii.ioc.gov.ua. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Міністр уточнив, що Мінсоцполітики відкрило доступ до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій.

«Єдиний держреєстр отримувачів субсидій створено вперше. Це дасть змогу ефективно контролювати кожну гривню, виділену з держбюджету на допомогу населенню у сплаті комунальних послуг, підвищити адресність допомоги й покращити ефективність програми житлових субсидій», — додав А. Рева.

Share Button