МАЙЖЕ 5 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ – НА МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЖИТЕЛІВ РАЙОНУ

З 1 жовтня Бориспільський район почне отримувати субвенцію з державного бюджету на медичне обслуговування громадян, які уклали декларації з лікарями первинної ланки охорони здоров’я.

Відповідний договір на суму 4 млн 980 тис. грн було укладено між КНП «Бориспільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та Національною службою здоров’я України терміном до 31 грудня 2018 року.

Станом на 17 вересня 2018 року укладено майже 45 тис. декларацій про вибір сімейного лікаря. Із них з жителями Бориспільського району – 27,9 тис. декларацій, решта – з містом. Відповідно, сума надходжень з державного бюджету для району становитиме близько 2 млн 400 тис. грн.

Згідно з Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», який було прийнято парламентом 19 жовтня 2017 року, запроваджується програма державних гарантій медобслуговування населення, що передбачає перелік та обсяг медичних послуг та ліків, які оплачуються з державного бюджету на основі єдиних національних тарифів.

«Пацієнт може звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра в разі необхідності  обстеження або лікування. Ці послуги 100% покриватимуться з державного бюджету. Лікар стає агентом сім’ї в системі охорони здоров’я, а його робота оплачується державою», – наголосив директор КНП «Бориспільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Денис Хурса під час апаратної наради РДА в понеділок, 17 вересня.

За його словами, лікарі Бориспільського району для підписання декларацій з пацієнтом успішно використовують електронну систему охорони здоров’я E-Heals. Лікарі, які уклали з пацієнтами 1,5 тис. декларацій, отримали премію з районного бюджету в розмірі до 15 тис. грн.

Загалом щомісячна заробітна плата лікаря становитиме щонайменше 18 тис. грн. Залежно від кількості укладених декларацій, зарплата сягатиме до 100 тис. грн. Виходячи із цих коштів, БРЦПМСД зможе розрахувати утримання інших працівників: медичних сестер, молодший медперсонал, витрати на житлово-комунальні послуги, паливо-мастильні матеріали тощо.

У рамках медичної реформи, ініційованої президентом України та підтриманої районною державною адміністрацією та районною радою, в медамбулаторії району було придбано 34 комп’ютери на суму понад 380 тис. грн та 46 багатофункціональних пристроїв (принтери, сканери, ксерокс тощо) на суму близько 330 тис. грн. Відкрито пункти забору крові. Планується будівництво нових медичних амбулаторій з житлом для медпрацівників у селах Вороньків, Рогозів, Велика Олександрівка, Сеньківка.

З офіційного веб-сайту Бориспільської РДА

Share Button