МОЗ назвало терміни початку вакцинації другою дозою CoviShield і CoronaVac

Щеплення другою дозою CoviShield розпочнеться 19 травня, вакциною CoronaVac – 11 травня, вакциною Comirnaty – 9 травня. Про це на одному з брифінгів повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Хотів би сьогодні озвучити терміни, коли почнеться друге щеплення по кожній із вакцин. Зокрема, для CoviShield, який почали використовувати 24 лютого, інтервал між першим і другим щепленням 12 тижнів. Тому друге щеплення має розпочатися 19 травня», – сказав Ляшко.

Щеплення вакциною CoronaVac розпочалося 13 квітня. Інтервал між дозами становить 28 днів, друге щеплення має початись 11 травня. Для вакцини Comirnaty інтервал між дозами становить 3 тижні, друге щеплення має початись уже 9 травня.

Ляшко нагадав, що для отримання щеплення від коронавірусу наявність декларації із сімейним лікарем не є обо’язковою. «Для того, щоб вакцинуватися від COVID-19, передусім потрібно бажання людини і наявність вакцини в кабінеті щеплення», – додав він.

Ляшко наголосив, що, відповідно до алгоритмів Міністерства охорони здоров’я, для того, щоб вакцинуватися, потрібно внести дані людини в електронну систему охорони здоров’я. Тобто, якщо у бажаючого вакцинуватися вже підписана декларація із сімейним лікарем, то дані такої людини вже є в системі. Якщо декларація відсутня, то на вакцинацію з собою необхідно взяти паспорт та ідентифікаційний код, щоб лікар міг внести дані до системи.

Як повідомлялося, за добу 6 квітня було проведено 37967 щеплень від коронавірусу. Всього щеплення уже отримали 822196 осіб.

Вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року. Вона відбуватиметься в п’ять етапів. Наразі вакцинують медиків, працівників закладів охорони здоров’я, учасників Операції об’єднаних сил на Сході України, соціальних працівників, а також людей віком понад 65 років. Крім того, триває імунізація маломобільних груп та освітян, які залучені у підготовку до ЗНО, розпочали щеплення в ДСНС та Державній прикордонній службі України. Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

 

Share Button