Благоустрій Гульківки: з пляжем, островом та зоною відпочинку

У Борисполі є чимало куточків природи, де можна провести вільний час з користю для здоров’я чи відпочити сім’єю. Однією з таких місцин є озеро Гульківка, розташоване у приватному секторі на вул. Польова. Довгий час озеро і прилегла територія перебували в занедбаному стані. Наразі розпочато його благоустрій з перспективою створення справжнього водного парку.

Виконуючий обов’язки міського голови Микола Корнійчук та заступник начальника управління містобудування та архітектури Сергій Марчук провели екскурсію об’єктом.

Про заплановані проектом роботи та концепцію майбутнього парку відпочинку розповів М. Корнійчук:

— Роботи виконує ТОВ «Підрядне спеціалізоване ремонтно-будівельне управління № 3 «Київзеленбуд», яке виграло тендер у системі Прозорро на поліпшення технічного стану та благоустрою озера Гульківка. Вартість робіт становить 3 млн 240 тис. грн.

За проектом планується розчистити озеро, зробити острівець та місток до нього. З одного боку буде пляж, пологий берег, пісок, де можна буде загорати. Береги розчистять та вирівняють. Поки що триває благоустрій самої водойми. Також побудують пішохідні доріжки. Та спочатку необхідно зрубати аварійні дерева, оскільки тут проходить високовольтна лінія електропередач. Залишимо здорові дерева, а замість зрубаних висадимо нові.

З іншого боку озера також планували пляж, однак місцеві мешканці, які проживають на вул. Польова, звернулись до міського голови з проханням не чіпати зарості та очерет. Тому вирішили пляж там не робити, а залишити природне середовище.

Взагалі, це озеро, як і інші міські озера, – природне водовідведення у цьому мікрорайоні. З вул. Польова від вул. Лісова проїжджою частиною в озеро стікає дощова вода. Там вона відстоюється та фільтрується. Вже розроблено проектно-кошторисну документацію з водовідведення на вул. Польова з будівництвом зливної системи, зливоприймачів до вул. Лісова.

Окрім того, управління містобудування та архітектури розробило концепцію водного парку Гульківка, що передбачає біля озера зону відпочинку для дітей і дорослих, спортивний та дитячий майданчики, невелике футбольне поле, де у майбутньому можна буде проводити загальноміські заходи.

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС»

Share Button