Партизан Іван Підсосонний

Він любить грати на гармошці, «копирсатись» у землі й… танцювати. Івану Микитовичу – 91 рік, але жінкам він про свій вік не каже, а раптом відмовляться закружляти з ним у танку?

Гостей радо частує медом і кавою. Та й за музикою діло не стало – під рукою аж три гармошки: «Баян у мене теж є, – каже ветеран, – але гармошка більше до душі, бо народна. Я й партизанив з нею».

Іван Підсосонний – розвідник, підривник партизанського загону імені Ворошилова з’єднання С. Ковпака. Серед його нагород – орден «Вітчизняної війни» 2 ступеня, медалі «Партизану ВВв» 2 ступеня, «За бойові заслуги».

«Найпершим нашим завдання було розбити ворога, вигнати його з нашої території. Смерті я не боявся», – розповідає Іван Микитович.

Він був замалим для війни, тож «накинув» собі два роки, аби залишитися у бойовій частині. Виконував завдання різної складності: сидів у засідках, «частував» загарбників медом так, що аж комендатура у повітря злетіла. Починав воювати у Білорусі, а з часом дістався аж до самісіньких Карпат. Звістку про перемогу зустрів у лікарні, де лікувався від тифу.

«День був сонячний і теплий. Ми у халатах вийшли на вулицю – кричали, сміялися і плакали. Це була Перемога, в яку ми безкінечно вірили», – додає полковник авіації Іван Підсосонний.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button