Хлопчик з діагнозом правець у тяжкому стані

11-річний хлопчик з Бориспільського району нині перебуває у Київській обласній дитячій лікарні на апараті штучної вентиляції легень. Його діагноз: правець класичний тяжкої форми.

28 серпня дитина наступила на іржавий цвях. Після звернення до медиків за місцем проживання та отримання медичної допомоги повернулася додому. А вже 3 вересня у хлопчини почалися судоми і його терміново було доправлено до Бориспільської ЦРЛ, а після підтвердження діагнозу до обласної дитячої лікарні. Там одразу було введено імуноглобулін, хлопчика оглянув доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. Богомольця, який надав свої рекомендації з лікування.

Спочатку дитині покращало, однак вже наступного ранку хвороба стала стрімко прогресувати. Основною причиною розвитку правця після отримання травми та його тяжкого перебігу лікарі називають відсутність профілактичних щеплень проти цієї інфекції через відмову батьків дитини.

Згідно з календарем профілактичних щеплень планова вакцинація АКДП проводиться малюкам у 2, 4, 6 та 18 місяців. В 6 років АДП, в 16, а також наступні кожні 10 років в подальшому вакцинація проводиться АДП-М. Абревіатура АКДП розшифровується як Адсорбована Кашлюково-Дифтерійно-Правцева вакцина. Правець – це небезпечне інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і викликає сильні судоми м’язів. У багатьох випадках хвороба закінчується летально.

За інф. Департаменту охорони здоров’я Київської ОДА

Share Button