ГОТУЮЧИСЬ ДО ВЕЛИКОДНІХ СВЯТ, МАЄМО БУТИ ОБАЧНИМИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНИМИ

В умовах карантину

28 квітня у залі засідань міській раді відбулася нарада за участі представників релігійних громад та конфесій Бориспільської територіальної громади. Заступник міського голови Людмила Бистра, начальник Бориспільського відділу поліції Тарас Кравчук, начальник Бориспільського батальйону патрульної поліції Артур Шкроб, начальник Бориспільського районного відділу ГУ ДСНС України у Київській області Юрій Овдієнко обговорили з духовенством питання щодо відзначення найбільшого християнського свята – Великодня, з дотриманням тих норм, що прописані в постанові карантинних обмежень.

Л. Бистра звернулася до присутніх священнослужителів та представників правоохоронних органів з проханням ще раз нагадати прихожанам про дотримання карантинних заходів під час свят – не забувати про маски, дистанцію та, за можливості, освячувати святковий кошик на свіжому повітрі біля храму.

Нарада була конструктивною і результативною. Представники правоохоронних органів вислухали побажання священнослужителів щодо охорони громадського порядку  безпосередньо у Великодню ніч та впродовж поминальних днів, при цьому обмінялися контактами.

Т. Кравчук нагадав, що постановою КМУ чітко визначається норма площі та кількість осіб, які можуть відвідувати храми — 1 людина на 4 квадратні метри. Також необхідно дотримуватися дистанції між людьми 1,5 метра. Водночас під час святкових літургій біля кожного храму чергуватимуть правоохоронці.

А вже через тиждень після Великодня починаються поминальні дні, упорядкування культових споруд та благоустрою прилеглої території, а також місць поховання та кладовищ. Знову ж таки, присутні на нараді наголошували на дотриманні карантинних обмежень і під час відвідування кладовищ, а поминальні обіди мають відбуватися вдома у тісному родинному колі, рекомендували утриматися від святкових відвідувань родичів та друзів, щоб не наражати один одного на небезпеку, адже наше з вами життя і здоров’я – понад усе.

Інф. «ТС»

Share Button