Бориспіль до Великодня заграє барвами: озеленювачі висадили вже понад 12 тисяч розсади квітів

Маргаритки, фіалки та хоста – квітники у Борисполі до Великодня заграють всіма барвами веселки. Згодом ніжні весняні квіти замінять яскраві чорнобривці із «шапками» та без, сальвія, а поки що вони чекають свого часу у теплицях КП «ВУКГ». За красу на клумбах Борисполя відповідає дільниця озеленення цього комунального підприємства.

Де купують насіння, як прикрашатимуть місто екзотикою, журналістам «ТС» розповіла начальник дільниці Ольга Клименко.

Від чорнобривців до самшиту

«До Великодня всі квітники підправимо. Уже висадили 12 тисяч розсади квітів – дворічники, які зимували під гілками сосни. А потім пікіруватимемо однорічні і готуватимемося до їх висадження у кінці травня», – розповідає Ольга Іванівна, поки її працівники набирають розсаду. Один за одним ящики заповнюються фіалками.

Аби поглянути, де ростуть «королі» клумб чорнобривці – заходимо в теплицю, яка заставлена силою силенною ящиків.

«Ось вам і однорічники, – Ольга Іванівна показує на маленькі ніжні рослинки, які тільки-но починають викидати листочки. – Це будуть улюблені всіма чорнобривці різних кольорів – помаранчеві, жовті, рябі. Спочатку їх висіваємо, потім пікіруємо в ящики, а пізніше – у горщики. А висаджуємо лише тоді, коли з’являється бутон та квітка, бо так найкраще приживається».

А ще озеленювачі намагаються самі вирощувати каштани, ялівець і навіть катальпи.

«У лютому їх садили і гарячою водою поливали», – додає Ольга Іванівна.

Ще в одному невеличкому парнику «сидить» самшит.

«А якщо через місяць до нас завітаєте, то не впізнаєте теплицю – вся буде заставлена квітами», – хвалиться начальниця дільниці.

Європа просить наперед купувати насіння через коронавірус

Щоб квіти були яскраві та повні, озеленювачі закуповують іноземне насіння – американське, німецьке, голландське. Цього ж року Європа змусила понервувати.

«На два тижні затримали поставки, через локдаун Європа працює по пів дня. Було непросто, але ми впоралися – трохи свого залишилось, щось у місцевих фірм знайшли, а тепер дочекалися і голландського… Взагалі нині Європа просить купувати на рік уперед», – пояснює О. Клименко.

Озеленювачі намагаються збирати насіння самі, але з гібридами так не виходить – вони просто не сходять. Начальник дільниці наголошує: «Збираємо з сальвії, агератуму, амаранту, вони не дуже промислові – це більше для декору і розширення асортименту. А от петунії вже треба закуповувати, бо саме гібриди зберігають висоту, яскравість і кольорову гаму».

Цього року на насіння витратили близько 50 тисяч гривень. «Матеріал» не дешевий, але себе виправдовує. Із екзотикою озеленювачі практично не експериментують, бо «не завжди росте».

«Хоча цього року, – каже Ольга Іванівна, – вирішила придбати два пакетики ангелонії. Подивимось, як ростиме, бо раніше з нею не працювали».

А загалом промисловий асортимент квітів, які використовують для озеленення, давно затверджений і стабільний.

«Екзотика не для промислового озеленення. Тож обираємо більш стійкі варіанти, щоб можна було своїми силами відновити, а ще, щоб квітнули аж до заморозків. Все бюджетно і скромно», – додає начальниця дільниці.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Довідка: у Борисполі 1400 кв. м квітників. З них дворічними рослинами засаджують близько 500-600 кв. м, а решту – однорічними.

На фото: Любов Дем’янова, Вікторія Розумнюк, Оксана Киях, Тетяна Приходько, Марія Кириченко, Світлана Кирпичова лише на мить відірвалися від улюбленої квіткової роботи

Share Button