Великдень в умовах карантину, офіцери громади та батальйон територіальної оборони: Віталій Горкун про важливі питання з життя громади

Як Бориспільська громада святкуватиме Великдень в умовах карантину, хто такі офіцери громади та черги на вивезення сміття з городів – про все це під час традиційного п’ятничного ефіру розповів заступник міського голови Віталій Горкун.

Окрім того, він дав відповідь, коли планують розпочати обіцяну реконструкцію Київського Шляху, пожартував про «прибульців», які скидають на околиці міста своє сміття, і додав, що готує документи, аби долучитися до батальйону тероборони.

Великдень у Бориспільській ОТГ: жорстких обмежень не буде, але краще залишитися вдома

Бориспільська громада готується до святкування Великодня. Як наголосив В. Горкун, жорстких обмежень не буде, але краще все ж залишитися вдома.

«Ми розмовлятимемо з духовенством, щоб не обмежувати доступ до церков, а організувати (освячення пасок) навколо церков на свіжому повітрі, щоб менше контактувати у тісному приміщенні», – сказав посадовець.

Реконструкція Київського Шляху стартує в травні?

«Знаю, що ями на вулиці Київський Шлях є, але невдовзі розпочнеться капітальний ремонт вулиці на відрізку від Глібова до В. Момота. Договір підписано, проєкт, який був на коригуванні, має наступного тижня вийти з експертизи і під час п’ятничного ефіру міський голова зможе озвучити орієнтовний початок робіт. Затягувати не будемо. Думаю у середині травня, плюс-мінус, почнемо капітальний ремонт на цій ділянці», – повідомив заступник міського голови.

В. Горкун вкотре наголосив, що наразі ремонтні роботи затягуються через дощі. До того ж, за його словами, два останні тижні тривали роботи на вулицях Польова, Камінського, Момота, Тургенєва, Європейська, частково – Київський Шлях.

У «ВУКГ» заявляють про черги на «два тижні вперед» на вивезення сміття з городів

Бориспільці досить активно відгукнулися на заклик міського голови щодо вивезення сміття з городів та спиляного гілля. У КП «ВУКГ» наголошують, що вже сформовано черги на «два тижні вперед», у зв’язку з цим у міській раді вирішили докупити комунальникам причепи.

«Не очікували такої реакції від людей і дуже вдячні їм. Кількість звернень значно зросла. Техніка розписана уже на два тижні наперед. На найближчих комісіях і сесії звертатимемося до депутатського корпусу на виділення коштів для збільшення матеріально-технічної бази «ВУКГ»», – сказав Горкун.

Звіти NASA, прибульці та сміття на околицях Борисполя

У соціальних мережах постійно з’являються дописи з відео та фото, що на околицях Борисполя та сіл дуже багато сміття. На що В. Горкун жартома наголосив, що, за даними NASA, все це підкинули прибульці з космосу, оскільки бориспільці так не чинять.

Водночас заступник міського голови ще раз закликав жителів громади укладати договори із КП «ВУКГ», яке вивозитиме сміття за 26 грн на місяць.

«Не жалкуйте, бо потім на ліквідацію стихійних звалищ із бюджету витрачаються сотні тисяч гривень, щоб навести лад після «інопланетян», які підкидають сміття. Це стосується і Борисполя, і сіл. Старости вже стикнулися з цією проблемою. Зараз укладаються договори із субпідрядною організацією. Обсяги сміття вражають», – сказав Горкун.

Він також звернувся до тих жителів громади, які укладають договори на вивезення сміття з іншими підприємствами і попросив цікавитись, чи має фірма договір на утилізацію відходів із полігоном ТПВ.

За словами посадовця, відділ з благоустрою та поліція щотижня фіксують порушників та притягують їх до адміністративної відповідальності.

Офіцери громади: невдовзі у селах з’являться «шерифи»

Як поінформував В. Горкун, у старостинських округах Бориспільської громади невдовзі з’являться офіцери громади. Відбір стартував 26 квітня. На відкритих слуханнях саме громада обиратиме, хто у них на території буде поліцейським.

За словами заступника міського голови, офіцери громади отримуватимуть орієнтовно 14 тис. гривень зарплати, проживатимуть у старостинських округах, матимуть табельну вогнепальну зброю та автомобіль, який придбають за бюджетні кошти. Це буде представник округу, такий собі шериф, тож приводів скаржитись на «не такого поліцейського» не буде.

Також Горкун уточнив, що офіцер громади буде підзвітний міській владі, і у разі скарг, «ми зможемо клопотати про зняття з посади».

Батальйон територіальної оборони і мобілізаційний контракт

Оскільки на українських кордонах відбувається скупчення російських військових, то на базі Бориспільської громади почали створювати батальйон територіальної оборони. І, за словами заступника міського голови, в разі оголошеної мобілізації, «військовозобов’язані, які уклали договір, прибуватимуть на службу у свій батальйон і займатимуть свою штатну посаду…».

Горкун також зауважив, що нині теж на стадії укладання такого контракту.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button