ФЕСТИВАЛЬ «ХОЛІ»: ФАРБУВАЛИ ВСІХ І ВСЯ

Післясвяткові вихідні відзначали кольорово: на території Бориспільського державного історичного музею відбувся фестиваль «Холі». І хоча традиція обкидати один одного фарбами походить з Індії, директор закладу Наталія Йова,бажаючи миру і добра, переконує: «Все хороше – то наше. Як на мене, люди скучили за чимось веселим та дратвовим».

Пропозиція надійшла на ім’я начальника управління культури, молоді та спорту Наталії Погребної, і, порадившись з колегами, обрали музей.

Організатори з Ніжина вже «пофарбували» п’ять областей. Бориспіль у цьому маршруті став 13-им. Ніжинці запевняють: «Наша мета – зробити сірі будні кольоровими і показати, що вільний час можна проводити безпечно, при цьому знаходити нових друзів».

До складу фарб входять кукурудзяне борошно і харчовий барвник, що легко відмиваються з тіла й одягу. Серед 11 кольорів найбільшим попитом користуються синій та жовтий. До слова: вартість одного такого пакетика становить 30 грн. Програма тривала дві години, і хоча для повного щастя необхідно було щонайменше п’ять, ніхто не скаржився на вартість, порівнюючи з аналогічними фестивалями у столиці.

Сестрички Марта та Соломія на подібному дійстві вперше. Дівчатка «запаслися» синім та рожевим, аби достойно виглядати у натовпі, обкидаючи всіх підряд.

До забави приєднувалася не лише малеча чи підлітки, а й дорослі. Так, серед присутніх можна було зустріти пофарбовану поетесу Світлану Дідух-Романенко і саму директорку музею Наталію Йову.

Тетяна Підгурська, «ТС»

Share Button