Володимир Борисенко про допомогу підприємцям, підвищення тарифів та спалювання листя

Міський голова Володимир Борисенко під час традиційного п’ятничного ефіру у Facebook розповів, як у Бориспільській громаді планують підтримати підприємців під час локдауну, анонсував сесію та підвищення тарифів на проїзд.

На порядку денному було і питання щодо спалювання листя. У міській раді уже готують досить цікаву пропозицію, яка має зацікавити жителів міста та сіл. Більше про це читайте далі.

Як у Бориспільській громаді планують допомагати тим, хто постраждав через локдаун

Під час локдауну без роботи та прибутків залишилось чимало підприємців. Як їм отримати компенсації та чим малому бізнесу може допомогти міська влада, роз’яснив міський голова Володимир Борисенко.

«Ті категорії ФОПів, які підпадають під локдаун, під закриття – можуть отримати по 8 тис. гривень при реєстрації у додатку Дія, а також звернутися до центру зайнятості, де також є програма, що допоможе компенсувати ці 8 тисяч гривень», – сказав міський голова.

При цьому він додав, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль переклав додаткову відповідальність на місцеві бюджети та рекомендував компенсувати людям, які цього потребують у зв’язку із закриттям їх підприємств.  Проте жодне місто у Київській області, за словами очільника міста, цю рекомендацію не підтримало, адже ці кошти не було закладено у бюджети.

«Але є кошти для соціальної допомоги людям, які опинилися у складних життєвих обставинах і якщо така необхідність виникне – звертайтесь до вашого депутата. За потреби, дещо збільшимо фонд на кожного депутата», – наголосив Борисенко.

Щопонеділка відбувається засідання виконавчого комітету, тож питання допомоги можна вирішити максимально оперативно.

Депутати зберуться на сесію 15 квітня

Володимир Борисенко анонсував проведення сесії Бориспільської міської ради 15 квітня, не залежно від того, якою буде обстановка. За його словами, «цю сесію проведемо і зрушимо з місця багато земельних, орендних та фінансових питань».

Підвищення цін на воду: коли решта міст переглянуть тарифи, бориспільці побачать реальну картину

Міський голова вважає, що рішення щодо підвищення вартості водопостачання та водовідведення, хоч і болюче, але виправдане.

«Більше двох місяців формували складову тарифу, переглядали різні варіанти.

Коротко поясню, чому так сталося. Перше – зросли ціни на електроенергію, а це основна складова тарифу. Ще одна складова  – заробітна плата, яку не переглядали досить давно», – наголосив В. Борисенко.

Він нагадав, що Бориспіль має якісну воду, а скарги стосуються старих мереж.

Він також анонсував створення у місті програми співфінансування для заміни мереж у багатоповерхівках.

Очільник міста зауважив, що 40 гривень за один куб води – це багато, але «дивлячись з ким порівнювати». Багато міст в Україні, за його словами, ще не переглядали тарифи на воду, а коли переглянуть, то Бориспіль матиме одну з найнижчих цін.

Окрім того, за словами Борисенка, чергове підвищення тарифів змушує ставитися до ресурсів економно, вчитися їх заощаджувати.

Проїзд у Борисполі подорожчає, проте маршрути стануть довшими

«Болюче питання щодо підвищення тарифів на перевезення теж неминуче. Але до нього треба підійти максимально виважено, збільшити довжину маршруту, щоб це підвищення мало максимальний коефіцієнт корисної дії», – наголосив міський голова під час прямого ефіру.

За його словами, Віталій Горкун спільно з інститутом транспорту займається розробленням нових маршрутів, презентацію яких очікуємо до кінця квітня.

«Проведемо окремі конкурси для нових перевізників або для формування нових маршрутів, і все ж таки прийдемо до спільного знаменника: щоб ціна була економічно обґрунтована, вигідна перевізникам і не болісна для користувачів», – підкреслив Борисенко.

Боротимуться зі спалюванням листя безкоштовним його вивезенням

У Бориспільській громаді вирішили боротися зі спалюванням сухого листя та трави програмою з безкоштовного вивезення. За словами міського голови, над маршрутом вже працюють і в місту, і по селах.

«Дуже прошу, зберіть у мішки і поставте, за тиждень-два розробимо маршрут, заберемо все – тільки не спалюйте», – звернувся до жителів В. Борисенко і закликав поставитись до цього серйозно, адже це безпека нашого життя і здоров’я.

Також він попросив жителів громади відразу телефонувати до поліції, коли хтось спалює сухе листя чи траву.

«Це не соромно, це наша екологія. А в умовах пандемії, коли легені відіграють найважливішу роль у боротьбі з коронавірусом, ми ще й труїмо себе самі», – резюмував міський голова.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button