Понад 60% українців вважають, що «жорсткий» карантин допоможе ситуації

Запровадження «жорсткого карантину» в разі погіршення ситуації з COVID-19 підтримує більше 60% населення України. Про це свідчать результати опитування, проведеного 26-28 березня 2021 року соціологічною групою Рейтинг і оприлюдненого на її сайті.

Згідно з результатами дослідження, 63% опитаних підтримують запровадження «жорсткого» карантину, якщо захворюваність на коронавірус суттєво зростатиме. 34% – протилежної думки, 3% не змогли однозначно відповісти на це запитання.

Зростання підтримки «жорсткого» карантину спостерігається з початку березня цього року.

За результатами опитування, 61% респондентів очікують, що поширення коронавірусу зменшиться внаслідок запровадження «жорсткого» карантину, 37% – мають протилежну думку. Найбільше підтримують «жорсткий» карантин і вірять, що він зменшить захворюваність, респонденти старшого віку, жінки, а також ті, хто часто стежить за новинами про коронавірус.

Відповідно до результатів опитування, за новинами про коронавірус часто стежать 58% респондентів, 21% роблять це інколи, 12% – рідко. Лише 8% взагалі не цікавляться такими новинами. Зі зростанням рівня захворюваності інтерес до цієї інформації збільшився. Частіше за інших відстежують такі новини люди старшого віку та жінки.

Соціологічна група Рейтинг провела дослідження «Україна на карантині: порядок та безпека» 26-28 березня 2021 року. Аудиторія опитування – населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та сходу України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення.

Загалом було опитано 2500 респондентів методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%.

 

Share Button