Шахи: Андрій Трушко – чемпіон Європи

Приємна новина надійшла з польського Кракова: чемпіоном Європи з шахів, точніше, «шахового бліцу» серед юнаків у віці до 13 років став учень Бориспільської ЗОШ № 6, відомий юний шаховий маестро України Андрій Трушко. Більш того, на європейському форумі юних шахових талантів він був першим і серед юнаків 14-15-річного віку. Варто наголосити, що змагання серед 12-13-річних і 14-15-річних шахістів за «швейцарською системою» проводились разом, але підрахунок очок та нагородження переможців – окремо у двох вікових групах. Тому у старшій віковій групі Андрій поступився Кубком спортсмену, яким посів друге місце, оскільки того вимагав регламент змагань.

Успішно виступив Андрій на європейському форумі також і з класичних шахів, посівши високе четверте місце. До слова, поясню, що таке «шаховий бліц» і класичні шахи. У першому випадку кожному супернику до кінця партії надається лише 5 хвилин. У класичних шахах двобій між опонентами триває значно більше часу. Залежно від регламенту, кожен шахіст має у своєму розпорядженні від 1 години 5 хвилин до 3 годин та плюс так зване «накопичення часу».

Шахова громада міста, а разом з нею і всі жителі щиро вітають юного шахового маестро України та його батьків Олега та Олену Трушків з черговим успіхом їх сина на міжнародному шаховому олімпі. Як кажуть у таких випадках: «Так тримати!».

Віталій Кубов, заступник директора міського центру спорту та ФЗН

Share Button