«Київоблгаз» узявся за малий бізнес?

10 липня у Бориспільській міській раді відбулося розширене засідання ради підприємців при виконавчому комітеті під головуванням заступника міського голови Людмили Ковальової.

Зустріч ініціювали підприємці міста, які отримали листи від Бориспільської дільниці Броварської філії ПАТ «Київоблгаз» щодо облаштування комерційних вузлів обліку природного газу засобами дистанційного передавання даних. Якщо підприємці не обладнають такими засобами лічильники обліку природного газу – їм перекриють газ, що призведе до блокування роботи підприємств.

Провідний інженер Бориспільської дільниці Іван Франко пояснив, що постанову НКРЕП «Про затвердження Кодексу газорозподільних систем» прийнято ще в 2015 році, у ній чітко прописано, що підприємства з річним споживанням природного газу до 10 тис. куб. м мають облаштувати лічильники приладами дистанційного передавання до 27 травня 2018 року. Про це підприємства отримали відповідні листи ще у травні.

Однак підприємці обурені такою ситуацією, оскільки встановлення відповідного обладнання – дороге задоволення. Подібна вимога створює додатковий фінансовий тиск на малий бізнес. Адже такими споживачами є суб’єкти підприємницької діяльності з невеликим обсягом доходів (дрібні кафе, магазини тощо), які використовують газ виключно для сезонного опалення та підігрівання води.

Підприємцю необхідно замовити проектну документацію, самому закупити засіб дистанційного передавання, забезпечити його встановлення, прийняття в експлуатацію (загальна вартість витрат в середньому 24 тис. грн), що обходиться дорожче, аніж вартість спожитого за рік природного газу.

Л. Ковальова зачитала статистичні дані роботи підприємств малого бізнесу Борисполя за минулий рік, відповідно до яких серед 922 суб’єктів малого бізнесу 80% ведуть збиткову діяльність і лише 15 % отримують прибутки.

На засіданні ради вирішили направити листи до всіх органів державної влади, щоб скасувати вимогу встановлення засобів дистанційного передавання даних на власні комерційні вузли обліку від споживачів з річним обсягом споживання менше 10 тис. куб. м за рік. Або ж нехай газорозподільча компанія встановлює таке обладнання за власний кошт, як свого часу зробили в Обленерго, встановивши кожному споживачу безкоштовно електронний лічильник обліку електроенергії.

Надія Кривольченко, «ТС»

Share Button