У Горі таки буде нова школа

Новій школі у Горі бути – на такій позиції стоять у РДА. Проект готують надшвидкими темпами, щоб уже восени вийти на торги, а з наступного року розпочати будівництво. Нова школа буде розрахована на 700 учнів, а також матиме спортивну залу та їдальню. Ціна питання – близько 110-120 млн грн, а орієнтовні терміни здачі – два роки.

Перший заступник голови Бориспільської РДА Руслан Садовський запевняє, що нова школа у Горі серед пріоритетів: «У нас є три проекти шкіл – у Процеві, Великій Олександрівці та Горі. Пріоритет надаємо останньому населеному пункту, бо там дуже складна ситуація».

Що ж стосується Великої Олександрівки, то в РДА проект хвалять, наголошують, що затвердили і сприяють, але кошти сільська рада шукатиме сама. Наразі документи подали на розгляд у Фонд регіонального розвитку.

Кошти на реалізацію проекту в Процеві районна влада просила в області. За словами Р. Садовського, були навіть певні обіцянки, але досі не зрозуміло, чи виділить гроші Київська облрада.

«Проект школи у Процеві дуже гарний, бо іноді бувають й такі, що соромно реалізувати, але ціна питання 70 млн грн. Ми розуміємо, що будівлі вже застаріли, але потреба не така гостра, як у Горі. Тому візьмемося за будівництво одного проекту і його завершимо, а потім розглядатимемо інші», – пояснив перший заступник голови РДА.

Нова будівля чи прибудова: чому районна рада готова платити більше

Хоча проект добудови школи у Горі і дешевший, але в РДА запевняють: це марна трата грошей та паралізований навчальний процес більш ніж на рік.

«Загальний термін реалізації проекту добудови – 15 місяців, а вартість – близько 30 млн грн. Ми порадилися з батьками, батьківським комітетом, директором, ніхто не готовий закрити школу на 15 місяців», – зауважив Р. Садовський.

Нині у Гірській ЗОШ навчається понад 300 дітей, потреба – близько 700. Решті ж доводиться відвідувати інші навчальні заклади.

«Тож навіть якщо побудуємо цю прибудову, то не знімемо навіть нагальну потребу з кількістю», – додав перший заступник РДА.

Тому, за його словами, було ухвалено рішення максимально швидко виготовити проект нової школи, що не зачіпатиме існуючу будівлю.

У РДА також сподіваються на конструктивну позицію Гірської сільської ради, яка також має кошти.

«Попередньо спілкувався з Романом Дмитрівим. Домовились: якщо у нас буде проект, то фінансуємо всі – районна, сільська та обласна ради. Направили відповідні листи, що погоджуємось сплатити більшу частину коштів, але просимо від облради фінансування хоча б у якійсь частині, бо для районного бюджету це буде дуже обтяжливо. Хоча й маємо певні кошти, але ж у нас не один проект. Тобто надати перевагу Горі на 100% і повністю профінансувати за рахунок районного бюджету – це майже неможливо», – пояснив Р. Садовський.

Наразі створено робочу групу, і хоча з боку сільської ради існує певна конфронтація, в РДА налаштовані рішуче.

Окрім того, за словами Р. Садовського, від проекту добудови старої школи також не збираються відмовлятись, більше того – «передбачають його у генеральному плані».

«Якщо реалізуємо новий проект, то отримаємо нову будівлю, дітей переведемо туди, а з часом, зважаючи на розвиток населеного пункту, можна реалізувати проект прибудови, організувати там початкову школу або щось інше», – наголосив перший заступник голови РДА.

Цю позицію підтримує і голова РДА Олександр Туренко: «Коли почне працювати нова школа, можна буде провести реконструкцію старої, а потім реалізувати там проект «Нова українська школа». Тобто у старій будівлі розмістимо садочок і початкову школу, а в новій – середню школу та профільне навчання».

Дізнавалася Тоня ТУМАНОВА, «ТС», Фото Павла Магденка

Share Button