«Я в патрульні піду – хай мене навчать» 

У третю річницю Патрульної поліції на Європейській площі правоохоронці влаштували для дітей справжнє свято

Дітвора мала нагоду поспілкуватися з патрульними, побачити, приміряти та перевірити на міцність їхнє спорядження; посидіти у справжньому поліцейському авто. На дітей також чекали конкурси, естафети, повітряні кульки та солодкі подарунки. А ще патрульні навчали дітей користуватися сиреною та гучномовцем, а головне – безпеці на дорозі.

Про дитячу акцію, відповідальність перед суспільством та нестачу кадрів журналістам «ТС» розповів командир батальйону патрульної поліції у м. Бориспіль управління патрульної поліції у Київській області Віталій Горкун:

— Три роки тому патрульні поліцейські в Києві склали присягу. Суспільство вимагало змін у правоохоронній системі, тому молоді хлопці та дівчата взяли на себе цю відповідальність. Звичайно, зміни не настануть через три роки, потрібні терпіння і час, ми вчимося на власних помилках і набираємось досвіду.

Зазвичай іменинникам дарують подарунки, а патрульні вирішили сьогодні подарувати дітям свято. Щоб молоде покоління зрозуміло – поліцейський, у першу чергу, надійний друг, людина, яка прийде на допомогу. Також намагаємось зруйнувати стереотип злого поліцейського у формі: ми завжди відкриті до діалогу, але якщо хтось порушує закон, то і діємо відповідно до закону.

Проблеми, звичайно, є: перша – нестача кадрів. Ми вийшли на траси державного значення, несемо службу в Міжнародному аеропорту, і якщо місто повинно патрулювати 10 екіпажів, то наразі їх вдвічі менше. Набір до патрульної поліції триває, запрошуємо усіх бажаючих, кому від 20 до 40 років, вступати до наших лав.

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС»

Share Button