Катя та Оленка Калініченки найкраще читають гуморески Глазового

З 26 по 30 червня на березі Чорного моря у м. Очаків Миколаївської області проходив Всеукраїнський фестиваль-конкурс гумору та сатири «Усмішки Глазового», в якому брали участь 80 читців із 13 областей України. Бориспіль на конкурсі представляли сестри Калініченко – Олена та Катя, вихованки дитячої театральної студії Муніципального театру «Березіль». І привезли з фестивалю два перших місця. Журналісти «ТС» ближче познайомилися з талановитими дівчатами та розпитали про участь у конкурсі. І ось про що дізналися.

Сестри навчаються у Бориспільському НВК «Ліцей «Дизайн-освіта» ім. Павла Чубинського»: Оленка у третьому класі, Катя – у восьмому. У дівчат цікаві та різнопланові захоплення – Оленка займається танцями і вокалом, Катя любить малювати, співати в хорі, займатися спортом, особливо подобається тхеквондо, а ще вони знаходять час для навчання у музичній школі та театральній студії. Поруч із сестричками завжди їхня мама Тамара, яка підтримує та допомагає у будь-яких уподобаннях дівчаток. У конкурсах такого рівня Олена і Катя беруть участь не вперше. У травні вони здобули визнання як «Мистецька Надія» у Міжнародному проекті-конкурсі «Тарас Шевченко єднає народи», де виконували українською та англійською мовами уривки з поем «Сон» і «Лілея». У майбутньому дівчата мріють знятися у кіно, побувати на Кіпрі та Ямайці, а Катя ще й у Японії, оскільки захоплюється аніме.

Бліц-інтерв’ю переможниць

КОР.: Скільки років захоплюєтесь театром?

Катя Калініченко: Моє театральне життя почалось у четвертому класі, коли вперше пішла на конкурс Шевченка, перемогла, а наступного року до мене приєдналася Оленка, якій тоді було 5 років. Нас помітила директор Муніципального театру «Березіль» Світлана Бевз. Пробували й в інші студії ходити, але найбільше сподобалось у театрі.

КОР.: Розкажіть про конкурс детальніше. Як довго до нього готувались? Чи важко було серед такої кількості учасників?

К.К.: Гуморески вже були заготовлені, ми їх лише повторили. А коли приїхали, то здивувались, як багато там професійних учасників, не тільки дітей, а й людей, які вже давно професійно цим займаються, і роблять це круто. Ми не надто розраховували на перемогу, оскільки були й інші сильні номери, радше їхали вчитися. А ще нам дуже сподобалися майстер-класи, які провів справжній корифей сцени і майстер слова Анатолій Паламаренко, він же був головою журі конкурсу. А ще фестиваль проходив на морі, й можна було відпочити трішки.

КОР.: Що читали і в якій номінації перемогли?

К.К.: Виступали з двома номерами. У номінації «Читці» дуетом підготували номер з двох гуморесок Павла Глазового «Прогноз погоди» і «Бобик», за який і отримали перше місце, а Олена ще перемогла з сольним номером.

Олена Калініченко: Я читала гуморески Остапа Вишні «Ярмарок» та Павла Глазового «Дуся».

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС»

Share Button