Володимир Борисенко про карантинні обмеження, «теракт» у лікарні та вакцинацію

Жорсткий карантин повертається – яких обмежень має дотримуватися Бориспільська громада, як працюватиме міська рада, що трапилося в лікарні та чому це називають «терактом». Більше про це під час традиційного ефіру у Facebook розповів міський голова Володимир Борисенко.

Посилення карантину: міська рада працює, сесію перенесли на квітень

Бориспільська громада повертається до життя в умовах жорсткого карантину. Як повідомив міський голова, міська рада працюватиме у штатному режимі, а от сесію вирішили перенести орієнтовно на 13-15 квітня.

Також В. Борисенко нагадав, які карантинні обмеження чекають громаду в найближчі три тижні та закликав їх дотримуватись: «Закриваються дитячі садки, школи, окрім 1-4 класів, забороняється робота закладів громадського харчування, окрім роботи на виніс, забороняється перевезення пасажирів понад 50% від загальної кількості сидячих місць. Також обмежується прийом громадян у бюджетних установах.

Закликаю жителів ОТГ відповідально поставитися до цих карантинних обмежень і без потреби не виходити у громадські місця, користуватись масками та антисептиками, обмежити доступ дітей до масових скупчень людей. Торгові центри мають працювати в обмеженому режимі – тільки аптеки та продовольчі магазини. Усі розважальні заходи відміняються», – наголосив міський голова.

Очільник міста також повідомив, що останнім часом лікарня дедалі частіше надає «сумну» статистику, а днями взагалі зафіксовано антирекорд: за один день було госпіталізовано 17 осіб у тяжкому стані (це найвищий показник від початку пандемії), а відкрите ковідне відділення на 20 місць заповнилося за два дні.

Вакцинація: у Борисполі встановлено рекорд

Бориспіль 19 березня встановив справжній рекорд із вакцинації: у КНП «ББЛІЛ» лише за день було проведено 200 щеплень.

«Працівники освітньої сфери дуже організовано і дуже відповідально до цього поставились. Велика їм вдячність – показали гарний приклад», – повідомив міський голова.

Він також наголосив, що тільки-но з’явиться можливість, наполягатиме, щоб якомога більша кількість людей зробили щеплення від коронавірусу, адже вакцинація – єдиний вірний спосіб перемоги над пандемією. Борисенко відзначив, що і сам нещодавно зробив щеплення і почувається добре.

«Теракт» у лікарні: невідомі затопили підвал пологового

«У пологовому відділенні, що вже й так постраждало від недоброякісних підрядників, хтось відкрив воду і зумисне напустив повний підвал води. На сьогодні є суттєві зміни – зсув фундаменту. Я дав доручення заступнику міського голови Сергію Лещенку дослідити цей момент», – сказав В. Борисенко.

Він також пояснив, чому вважає цей інцидент «терактом»: «Підрядники, які недобросовісно взялися виконувати роботи, розуміючи, що не можуть довести їх до кінця, банально хотіли знищити цю будівлю. Дуже сподіваюсь, що це не так, але той зсув викликає занепокоєння» і додав, що «цей терористичний акт буде вивчено, а винні мають бути знайдені і покарані».

«Дай Боже, щоб вдалося зберегти приміщення, адже плануємо в подальшому його використовувати під немедичні потреби: можливо, під адміністрацію, станцію забору аналізів чи здавання в оренду під сімейні практики», – додав міський голова.

Також Борисенко нагадав, що «сесія проголосувала за зміни до бюджету і надала можливість розробити проєкт будівлі, де буде розміщено не тільки пологовий, а й гінекологію, терапію і, можливо, хірургію. Орієнтовна площа до 4 тис. квадратних метрів».

«Цей проект буде презентовано мною, секретарем міської ради та профільним заступником голові ОДА і, маємо сподівання, що зможемо вибити кошти з обласного чи державного бюджету», – підкреслив очільник міста.

Невідворотна діджиталізація: чи чекати у Борисполі електронних черг у дитсадки?

У Борисполі працюють над запровадженням електронних черг, що зручно і необхідно, особливо в умовах жорсткого карантину. На цьому наголосив В. Борисенко.

«Має бути електронна черга. Напрацьовуємо певні моменти, щоб її запровадити. Електронна черга має бути не тільки у садочки, а й у школи… І щоб адмінпослуги теж можна було отримувати онлайн. В умовах пандемії і локдауну – це дуже зручно. Діджиталізація невідворотна і ми впроваджуватимемо її в життя», – підкреслив міський голова.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button