В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун: «Хочу, щоб це почув кожен громадянин – ліки є!»

– До 2015 року дуже мало пацієнтів могли отримати бодай якісь ліки безоплатно. Недосконалість системи охорони здоров’я стала золотою жилою для корупціонерів – за даними СБУ до 40% коштів, або до 800 млн гривень, виділених на ліки, щороку переплачувалося і розкрадалося.

Наша команда разом з Урядом, міжнародними партнерами та пацієнтськими організаціями пройшли великий шлях, щоб якісні й доступні ліки почали потрапляти до українських лікарень. Звісно, проблеми є і їх багато. Проте ліки вже є в медзакладах та разом з трансформацією системи доступних препаратів їх ставатиме більше. Завдяки закупівлям через міжнародні організації, вдалося забезпечити набагато більше пацієнтів необхідним лікуванням.

Наприклад, Цитарабіну –  препарат для лікування онкогематології – ми закупили майже вдвічі більше за ті ж самі кошти. Така сама ситуація з багатьма іншими препаратами та вакцинами, яких тепер маємо вдосталь, відповідно до календаря щеплень.

Ми впровадили Національний перелік лікарських засобів – препаратів від хвороб, на які найчастіше хворіють українці. Лікарні мають закуповувати їх на 100%.

У Нацперелік увійшли 427 безпечних та реально працюючих діючих речовин від всіх розповсюджених хвороб – це кілька тисяч ліків від різних виробників, які будуть закуповувати лікарні. Все це для пацієнтів, які лікуються на стаціонарі, буде безоплатно.

Щоб зробити ліки від хронічних хвороб доступнішими, ми запустили програму «Доступні ліки». У програмі сьогодні 239 ліків – 47 ліків видаються повністю безоплатно, 192 – зі значними знижками. Їх можна купити в кожній третій аптеці країни.

З початку програми було видано 21 мільйон рецептів. Як результат – кількість викликів швидкої зменшилась на 17 тисяч, менше випадків з підозрою на інсульт та інфаркт, а також через приступи бронхіальної астми. Ми вважаємо, що це є перелам тенденції в жахливій ситуації з серцево-судинними захворюваннями. Програма тільки почалась, а сотні людей вже врятовано від інсультів та інфарктів.

Всі ці напрями є частиною великої трансформації системи забезпечення українців ліками. Хочу, щоб це почув кожен громадянин – ЛІКИ Є! Запитуйте про можливість отримати доступне лікування у своїх лікарів. Перевіряйте, чи оплачені ваші ліки державною. Якщо ви бачите, що вони можуть бути доступними, а в лікарні вам їх не надають – звертайтеся до департаментів охорони здоров’я. Якщо вам не допоможуть – повідомляте в Міністерство охорони здоров’я України!

 

 

Share Button