Подвиг, закарбований у вічності

Про них пам’ятатимуть завжди. П’ятеро мужніх, сміливих і вірних військовій присязі чоловіків віддали життя задля порятунку жителів Слов’янська. Осиротіло п’ять родин, без батьків зростають діти.

Чотири роки тому, 6 червня 2014-го, літак Бригади транспортної авіації АН-30Б виконував завдання з проведення повітряного спостереження над окупованим Слов’янськом. Удар ворожого ПЗРК «Верба» припав на правий двигун, почалася пожежа. З двигуна вогонь перекинувся на праве крило. АН-30Б втрачав висоту і міг впасти на житлові масиви міста. Командиру екіпажу Костянтину Могилку вдалося вирівняти повітряне судно. Він наказав членам екіпажу залишити палаючий літак. Лише трьом із восьми військових вдалося врятуватися, сам командир до останньої секунди залишався за штурвалом і відвів літак від населених пунктів…

За виняткову мужність і героїзм командир ескадрильї «Блакитна стежа» Костянтин Могилко посмертно удостоєний звання Героя України. Нині його ім’я носить літак АН-30Б, що став до лав авіаційного парку ескадрильї, і «Спеціалізована школа» у місті Борисполі.

Бортовий оператор Сергій Камінський, бортовий технік Павло Дришлюк, бортовий механік Олексій Потапенко, бортовий радист Володимир Момот нагороджені посмертно орденами Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

У середу, 6 червня, на вшанування пам’яті членів збитого над Слов’янськом екіпажу літака АН-30Б лунали спомини і молитви у Києві, Вінниці та Макарові… У Борисполі на плацу ескадрильї «Блакитна стежа» біля пам’ятної стели відбувся мітинг-реквієм за участі військовослужбовців Бригади транспортної авіації, рідних льотчиків-героїв, представників цивільної авіації та міської влади. Далі хода вирушила містом до Книшового меморіального паркового комплексу, де поховано троє з п’яти загиблих членів екіпажу.

Share Button