«Многая літа храму і всім, хто своєю вірою, добрими справами і намірами дбає про нашу духовну святиню»

Храмове свято і святкове Богослужіння з нагоди столітнього ювілею утворення Свято-Троїцької парафії у с. Мала Олександрівка.

28 травня 2018 року в День Святого Духа відбулася особлива, історичної ваги подія: митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній очолив святкове Богослужіння з нагоди храмового свята та 100-ліття з часу утворення Свято-Троїцької парафії у с. Мала Олександрівка. З самого ранку мелодійні церковні дзвони сповіщали про початок особливого богослужіння. Парафіяни села на чолі з настоятелем храму митрофорним протоієреєм Володимиром Тяпком до цього дня готувалися заздалегідь. За спільних зусиль святу обитель причепурили зсередини, впорядкували навколишню територію. А квіти, немов усіма кольорами веселки, розцвіли яскравими барвами. Сам же храм з голубим небесним кольором стін, який плавно переходить у золото куполів, немов зливається із синню безхмарного неба.

Божественна літургія, урочистий хресний хід навколо храму, злагоджений багатоголосий спів церковного хору переповнювали кожного особливими емоціями і світлими почуттями. Патріаршому наміснику співслужили: секретар Переяславської єпархії, благочинний Броварського району прот. Михаїл Лесюк, благочинний Бориспільського району прот. Ігор Марцін, настоятель столичного храму ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» прот. Валерій Семанцо, настоятель місцевої парафії прот. Іван Тяпко та інше запрошене духовенство. Після прочитання молитви до Пресвятої Тройці та уставного многоліття митрополит Епіфаній привітав усіх жителів села із 100-літнім ювілеєм парафії і подякував настоятелю та громаді храму за спільну молитву. Патріарший намісник подякував за щирий прийом, труди, які доклала громада задля облагородження храму, наголосив у необхідності щоденного молитовного спілкування з Богом як в храмі Божому, так і в своїх домівках, закликав жити за християнськими заповідями. А на завершення проповіді за заслуги перед православною церквою та з нагоди 100-річчя храму відзначив благословенною грамотою настоятеля храму прот. Володимира Тяпка, який уже 59 років вірно і жертовно служить цій парафії. Такою ж грамотою владика нагородив громаду Свято-Троїцької парафії с. Мала Олександрівка. В свою чергу, священики подякували владиці за архіпастирський візит і піднесли букет квітів. Протоієрей Іван, вітаючи з ювілеєм Церкви, подякував усім за спільні молитви та побажав допомоги Божої в подальших трудах на благо своєї місцевої святині.

Протоієрй Іван Тяпко, священик Свято-Троїцького храму:

– 28 травня відбулося священне дійство з нагоди 100-літнього ювілею нашої церкви, до якого ми готувалися давно разом з усіма прихожанами, благодійниками. Сьогодні хотілося б назвати всіх поіменно, та це неможливо, адже вся наша церковна родина – це люди, які щоденно трудяться на благо храму. Збудований з дубового брусу, обшитий сосновими дошками, між якими прокладено шар моху, наш храм зможе вистояти принаймні ще 100 років. Звичайно ж, дерев’яна споруда потребує постійної уваги та догляду. Спільними зусиллями небайдужих людей ще в 1986 році перекрито дах, оновлено металеві куполи. У 2005 році за кошти Леоніда Володимировича Кислого (нині покійного) замінено наружні Хрести і підхресні бані, збудовано колодязь. У 2012-му відреставровано іконостас за кошти родини Дмитра Івановича та Інни Іванівни Грималюків. Тому наш храм у свої поважні 100 років зберіг такий чудовий зовнішній вигляд і технічний стан. Свято бережемо церковні святині, яким вже понад 100 років – ікони Божої Матері «Всіх скорботних радість», Св. Трійці «Старозавітної», Христа Спасителя. Як і ці, всі ікони храму мають свою історію. У різні часи їх врятували віряни, переховуючи від безбожників, передавши згодом нашій церкві. Місцевими майстринями в різні часи подаровано церкві вишиті рушники та ікони.

Особливу подяку хотілося б висловити церковному старості Ніні Яківні Трусовій, нашому парафіяльному хору, всі служби проходять у супроводі його урочистого співу. Це – Віктор Тяпко (керівник), Євгенія Зіновіївна М’якота, Софія Семенівна Кисла, Леся Григорівна Петренко, Валентина Петрівна Міщенко, Людмила Миколаївна Жупанюк, Лариса Анатоліївна Ставнійчук, Віра Василівна Йова, Ніна Федорівна Запорожець.

Активну участь у підготовці до ювілею Церкви взяли наші благодійники, парафіяни. Особлива вдячність усім, перш за все сільській владі в особі сільського голови Галини Миколаївни Шевченко, родинам Петра Івановича Мороза, Олександра Миколайовича Рябця, Сергія Романовича Данильчука, Володимира Івановича Шкурка, Юрія Олександровича Коваленка, Інни Василівни та Сергія Отрошків, Олексія Васильовича Саблука, Романа Вікторовича Кислого, Юрія Леонідовича Кислого, братам Володимиру Геннадійовичу та Федору Геннадійовичу Трохлібам, Валерію Васильовичу Конишеву, Віталію Михайловичу Долженку, Віктору Ярославовичу Ігнатовичу, Михайлу Юрійовичу Сидорову та всім-всім, хто своєю вірою, добрими справами і намірами дбає про нашу духовну святиню, всією душею вболіває за збереження її у доброму стані і віддає для цього багато енергії, часу і уміння.

Многая літа, многая літа, многая літа! У стоголосому співі священиків, церковного та народного хору «Червона калина», всіх учасників свята звучала Божа молитва і неслась до небес.

Світлана ГЕРАСИМЕНКО, фото Тетяни ПІДГУРСЬКОЇ

На фото: Митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній – Патріарший намісник, перший постійний член Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату. На завершення Літургії було звершено хресний хід, під час якого владика окропляв вірних святою водою.

Share Button