Тваринам до цирку – зась! «Рошен» землю не продадуть

Чергове 42-ге пленарне засідання Бориспільської міської ради відбулося 29 травня, на ньому бориспільські обранці вирішували долю пересувних цирків у місті, продаж землі «Рошен» та неочікуване звернення бориспільської прокуратури щодо зняття з посади секретаря міської ради Ярослава Годунка. З 35 народних обранців на сесії зареєструвався 31 депутат та міський голова. На порядку денному – понад 130 питань та ще десяток з голосу.

Привітали спортсменку

Перш ніж перейти до порядку денного, міський голова Анатолій Федорчук привітав спортсменку Ангеліну Киях, яка виборола срібло на чемпіонаті Європи з пауерліфтингу у місті Плзень (Чеська Республіка), а також її тренера Юрія Ликова.

Окрім того, міський голова вручив у подарунок іміджевий фотоальбом про Бориспіль кожному депутату-імениннику, які святкували день народження в квітні та травні.

Про безпеку пішоходів

Депутат Ілля Луців порушив питання нерегульованих пішохідних переходів у нашому місті. У зв’язку з трагедією, що трапилась декілька тижнів тому на одному з таких переходів, коли під колесами маршрутки загинула дитина, він запропонував обладнати такі переходи, яких у місті п’ять, спеціальними попереджуючими червоними шумопередавачами руху. Депутат Євгеній Боженко запропонував виділити кошти на додаткове освітлення пішохідних переходів міста.

Заборонили циркачам експлуатувати тварин

Депутат Олег Романов вніс питання про заборону розміщення на території міста пересувних цирків, які експлуатують у своїй діяльності тварин. Конфлікт виник між зоозахисниками та цирком «Кураж», що отримав дозвіл розміститись поруч з ТРЦ «Аеромолл». Захисники тварин вважають неприйнятним розташування фургонів з тваринами на території міста, з їх слів, тварини утримуються в жахливих умовах, під відкритим сонцем, без доступу води, навколо сморід та антисанітарія.

В свою чергу, представники цирку «Кураж» запевнили, що поліція протиправних дій у їх роботі не виявила й не зафіксувала жорстокого поводження з тваринами.

Все ж бориспільські обранці проголосували за заборону цирків з тваринами і в майбутньому, якщо якийсь із них захоче давати вистави у нашому місті, він це робитиме без тварин. До слова, заборону виступів циркових тварин підтримали міста Київ, Біла Церква, Дніпро, Івано-Франківськ, Канів, Черкаси, Луцьк, Львів та інші міста.

2,35 га під парк у Соцмістечку

У соцмістечку планують облаштувати парк відпочинку, під який мають виділити понад два гектари землі. Для цього депутат Ігор Євтушенко вніс до порядку денного питання про надання дозволу КП «ВУКГ» на розробку проекту землеустрою щодо відведення у постійне користування земельної ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення, для подальшого будівництва парку у Соцмістечку поруч з будинком 367.

Про капітальний ремонт багатоповерхівок

Депутати затвердили Програму зі співфінансування робіт з капітального ремонту багатоквартирних будинків та гуртожитків міста Борисполя на 2018-2022 роки. Відповідно до цієї програми мешканці будинків сплачуватимуть певний відсоток за капітальний ремонт їхнього будинку, іншу частину коштів – міська влада. Все залежить від віку будинку – чим він старший, тим менший відсоток. Зокрема, якщо будинку 10-15 років, то мешканці сплачуватимуть 40% від вартості робіт, якщо 30-35 років – 10%, від 55 років – 1%.

Окрім того, програма передбачає виконання капітального ремонту чи заміну ліфтів у будинках старших від 25 років. Співфінансування робіт становитиме 95% за кошти місцевого бюджету, інші 5% сплачуватимуть жителі будинку.

У відставку не відправили

Депутати розглянули подання Бориспільської місцевої прокуратури від 11.05.2018 № 34-6528 щодо дострокового припинення повноважень секретаря міської ради Ярослава Годунка. Прокуратура закидає секретарю те, що він, перебуваючи на своїй посаді, входив до складу органів правління підприємств, які мають на меті одержання прибутку.

Я. Годунок зауважив, що насамперед необхідно провести службове розслідування, з’ясувати всі причини та обставини, а потім уже розглядати таке питання. «Прибутки з тих підприємств я не отримував і зробив все можливе і неможливе, щоб вийти зі співзасновників», – наголосив, зі свого боку, секретар.

Питання досить бурхливо обговорювалось серед депутатів. Свої думки з цього приводу висловили Євгеній Боженко, Валерій Мартишко, Ілля Луців, Ігор Левітас, Надія Литвиненко та ін. За внесення питання про зняття Ярослава Годунка до порядку денного сесії депутати не проголосували.

«Рошен» знову відмовили

Депутати вкотре не підтримали звернення ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен» про проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок площею понад 11 гектарів, які вони орендують під фабрику у Борисполі.

Народні обранці з цього приводу висловлювали різні думки, і більшість з них були проти продажу землі. Нижче наводимо кілька думок.

Депутат Володимир Шалімов: «Минулого року в західній Україні від Закарпаття до Рівного було побудовано чотири заводи на 5000 робочих місць, цього року мали б розпочати будівництво ще чотирьох заводів, однак інвестори відмовилися від задуму, знялись і поїхали з України. Офіційна версія – два з половиною мільйони українців перебувають за кордоном на заробітках. Серед заводів, що будувались минулого року, два  на межі зупинення, бо люди розраховуються і йдуть через маленьку зарплатню. Щоб зупинити відтік робочої сили, зарплатню необхідно піднімати хоча б до 1 тис. євро. Цього року жодного заводу в західній Україні не почали будувати, бо не вистачає робочих кадрів… Тому необхідно дати їм (ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен» ‒ авт.) можливість добудувати, нехай оплатять пайову участь, бо скоро у нас не буде ні одного заводу, та й людей не буде».

Депутат Ігор Петренко: «Хотілось би, щоб ми йшли назустріч і носились так з малим і середнім бізнесом, як з олігархами. Поки у нас в Україні буде олігархічний режим, наші  люди мільйонами виїжджатимуть за кордон. Олігархат ніколи не платитиме нормальних зарплат, їм треба, щоб люди працювали за миску юшки, ще й в черзі стояли біля прохідної. Ось така правда. Стосовно робочих місць – ніхто не заважає сьогодні корпорації «Рошен» працювати і створювати завод на орендованій землі, ніхто не заважає платити орендну плату і працювати. Нехай оренда буде, нехай розвиваються і будуються. Але продавати землю раз і назавжди – це неправильно, проти інтересів українського народу. Земля сьогодні знецінюється, втрачає свою інвестиційну привабливість. Допоки буде існувати в Україні олігархічний режим, проблема нікуди не зникне, падатиме кваліфікація робочої сили, старітиме населення, і люди масово виїжджатимуть за кордон. Люди хочуть кращої долі та життя, їх можна деякою мірою зрозуміти. Ніхто не хоче працювати за копійки і за кордоном, уже й звідти люди почали повертатись. Треба думати про розвиток країни, малого та середнього бізнесу, розвиток інших галузей. Маємо використовувати наш потенціал повною мірою».

Отримали приміщення під амбулаторію

Депутати проголосували за прийняття безоплатно до комунальної власності територіальної громади міста Борисполя від ПАТ «Українська залізниця» побутового приміщення загальною площею 311,2 кв. м, що знаходиться на станції «Бориспіль» по вул. Привокзальна, 1. У майбутньому там планують розмістити міську амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС»

Share Button