Україна входить до ТОП-10 країн, які найбільше витрачають на продукти

А якщо скласти витрати на харчування, сигарети та алкоголь, то наша країна входить до ТОП-5 держав світу з найвищими витратами. Про це заявив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook із посиланням на дані Міністерства сільського господарства США.

«За даними Сполучених Штатів, українці витратили в 2016 році 38% від усіх доходів на продукти та 8,1% на алкоголь та сигарети. Тобто загальні витрати на ці дві групи становили 46,1%», — наголосив експерт.

За сукупними витратами сімей на погані звички українці також входять до п’ятірки країн світу з найбільшими витратами. Вперед ми пропустили лише Естонію, Білорусь, Угорщину та Чехію.

Країною, де громадяни мають найменші витрати на продукти та шкідливі звички, є Сполучені Штати. Американці позаминулого року витратили лише 6,3% своїх доходів на харчування та 2% на алкоголь та сигарети, що становить загалом 8,3%.

В Європі найменші витрати у британців — лише 8,1% на продукти та 3,8% на віскі та сигари. Зокрема, поляки витрачають на харчування 16,5% та 6,2% пропивають.

Китайці проїдають 22,5% та ще 2,3% платять за згубні звички.

В Єгипті, до якого багато українців їздять відпочивати, 36,7% доходів витрачається на їжу та 4,5% на тютюн.

Останнє місце, за дослідженнями, в Нігерії, громадяни якої на все це витрачають майже 60%.

Експерт також уточнив, що дослідження за 2016 рік було опубліковано лише наприкінці 2017 року, тому є найсвіжішим. Вивчення витрат відбувається в 92 країнах світу. У витратах громадян на головні потреби не відбувається щорічно суттєвих змін. Так, за п’ять років досліджень американці зменшили свої витрати на обидві статі на 0,5%, німці, навпаки, збільшили їх на 0,5%, а українці збільшили на 1,1%. Тобто за даними аграрного відомства США, у 2012 році громадяни нашої країни витрачали сукупно 45% на задоволення потреб у їжі та алкоголі.

 

Share Button