«Самотня леді» завітала до Борисполя

Минулого тижня у міському будинку культури відбулася непересічна подія: до Борисполя завітав Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка з виставою «Самотня леді». У головній ролі – народна артистка України Галина Яблонська (на фото), повний кавалер орденів княгині Ольги і Святої Великомучениці Варвари, лауреат мистецької премії «Київ» імені Амвросія Бучми (2014 р.) та премії імені Марії Заньковецької (2017 р.), у 2012-му – «Жінка року» у номінації «Жінка-митець». Цього року в театрі відзначили 90-річчя дивовижної жінки, «діаманту української сцени», як назвала актрису відомий критик і театрознавець, онука А. Бучми Валентина Заболотна.

Уже восьмий сезон поспіль «Самотня леді» збирає справжні аншлаги в театрі Івана Франка та на гастролях по всій Україні. У 2014 році за виконання ролі Олесі Богданівни Г. Яблонська стала лауреатом Мистецької премії «Київ» імені Амвросія Бучми у галузі театрального мистецтва.

І ось настала черга нашого міста приймати у себе знаних столичних гостей. У Борисполі Галина Гілярівна не вперше, тут відбувся її творчий вечір, тут вона була в журі театрального фестивалю. Та зала будинку культури була напівпорожньою… Хоча це не завадило поціновувачам таланту Г. Яблонської насолоджуватись грою легендарної актриси та її колег по сцені – заслуженого артиста України Олександра Печериці та Анастасії Добриніної.

Головна героїня вистави Леся Богданівна, — теж відома в минулому актриса, живе своїм минулим, із сумом та радістю згадує колишні улюблені ролі, нездійснене кохання… Єдина рідна жива душа – племінниця Віруня. Не стільки через матеріальні проблеми, скільки від самотності, героїня бере квартиранта. Молодий юнак Сава приїхав підкорювати столицю з провінції. Леся Богданівна в захопленні від талановитого хлопця, проте Вірочка інтуїтивно відчуває, що він не той, ким представляється… Леся Богданівна – мудра жінка, з висоти прожитих літ доносить молодому поколінню просту істину — головне у житті не слава та гроші, а те вічне, без чого жодна людина не зможе прожити – людяність, духовність, доброта та любов.

Надії КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС», фото Тетяни ПІДГУРСЬКОЇ

Share Button