Київські митники вилучили хрест з трьома сотнями діамантів та рубінів

Київські митники замість вживаної біжутерії виявили в бандеролі з Великобританії приховану ювелірну прикрасу з трьома сотнями діамантів та рубінів британського екстравагантного бренду «Theo Fennell».

В цьому міжнародному експресвідправленні, що прямувало з англійського графства Кент до української Одеси, згідно з декларацією, мала знаходитися «вживана біжутерія» вартістю 57 англійських фунтів стерлінгів.

Однак у митників, з огляду на наявність логотипу на виробі, закрався сумнів, що виявлена прикраса – ланцюжок з хрестиком, оздоблені 286-ма камінцями – лише імітація коштовності, тому було вирішено скерувати її на експертизу.

Як встановили фахівці Державного гемологічного центру, дана прикраса містить 100 діамантів та 186 рубінів (лише один ланцюжок був прикрашений вісьмома крупними білими діамантами). А коштує цей витвір ювелірної майстерності 4200 англійських фунтів стерлінгів, тобто вартість коштовності аж в сімдесят три рази(!) перевищує заявлені 57 фунтів стерлінгів.

Таким чином, коштовність пересилалася за документами, що містять неправдиві відомості.

Київською митницею Держмитслужби складено протокол про порушення митних правил за ознаками ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Ювелірну прикрасу класу «люкс» вартістю майже 160 тисяч гривень вилучено.

Цікаво, що прикраса знаходилась в простій коробочці без розпізнавальних знаків, а брендовий футляр прямував окремим відправленням на адресу цього ж отримувача.

Пресслужба Київської митниці Держмитслужби

Share Button