У ПІСНЯХ І СЛОВІ ПРО 1920-ИЙ

У пісні й слові говорили про повстання 1920-го. 9 травня в очікуванні українсько-польських військ бориспільці піднялися проти більшовицьких окупантів, відмовившись пропускати загони червоногвардійців через місто та забезпечувати їх продовольством. Повстання було жорстоко придушене, а Бориспіль так і залишився під більшовицькою окупацією.

У пам’ять про ті далекі події на території Бориспільського державного історичного музею відбувся захід «Не забуваймо тих, хто віддав життя за Україну», найперше орієнтований на школярів. Символічно дійство розпочали зі Славеня України, потім — показовий виступ вихованців військово-патріотичного клубу «Ратоборець».

З вітальним словом до присутніх звернулися міський голова Анатолій Федорчук, секретар міської ради Ярослав Годунок та директор музею Наталія Йова. Вона розповіла: «Коли прийшла сюди працювати, то першим завданням, отриманим від батька, було збирати матеріали про повстання 1920-го. Мені надзвичайно поталанило особисто зустрітися з тими могутніми дідами, які вже не боялися говорити про це, і всі зібрані свідчення є неоціненними».

Ведучий дійства, письменник, історик, президент історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль запевнив, що наші прадіди билися за право вільно господарювати на цій, Богом даній, землі і ми не забуваємо їхні добрі діла.

Депутат міської ради, співорганізатор дійства, поет-пісняр Валерій Мартишко на широкий загал уперше продекламував свій новий вірш «Бориспільське повстання».

Заслужені артисти України кобзар Тарас Силенко і лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко, лідер гурту «Тінь сонця» Сергій Василюк представили патріотичну концертну програму. У своїх виступах виконавці проводили паралелі між подіями історічної давнини і гіркою сучасністю.

Завершували зустріч колективним виконанням «Пісні про отамана Зеленого».

Наприкінці охочі мали змогу скуштувати смачний куліш та випити карпатського чаю, які приготували представниками міського Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Інф. «ТС»

Share Button