Подарунки для душі – у світі слова поезій Миколи Боровка

Напередодні Міжнародного дня рідної мови у центральній міській бібліотеці зібралися керівники освітніх навчальних закладів міста, викладачі української мови, щоб привітати нашого земляка поета-ронделіста Миколу Боровка з врученням йому престижної літературної премії імені Павла Тичини за книгу ронделів «Недільне двокнижжя» та виходом у світ нової поетичної збірки «Пришестя слова». В останній творчий доробок поета, окрім попередніх двох розділів з «Недільного двокнижжя», включено новий, третій – «Скрипка вічності». Принципово новим у розвитку поетичної майстерності Миколи Маркіяновича є те, що всі вміщені в книзі ронделі мають епіграфи-ключі, які розкривають і допомагають краще зрозуміти зміст кожної наступної поезії. Редактор збірки Володимир Литвин назвав їх своєрідним феноменом. Кожен рондель відкриває глибину світосприйняття автора, його намагання осягнути навколишній світ і себе в ньому.

Як наголосила на той момент, коли відбувалася презентація, ще заступник міського голови Людмила Пасенко, тепер на Бориспільщині є вже два лауреати премії імені Павла Тичини (перша присуджена письменнику Василю Швецю). Вона вручила поетові Подяку за підписом Бориспільського міського голови Володимира Борисенка. А ще пригадала, як на Всеукраїнському конкурсі читців літературних творів, завдяки декламуванню поезії М. Боровка «Бориспіль є і я цю землю славлю» здобула першу премію. Цікаво, що кожен із присутніх, вітаючи поета, ділився особистими спогадами, пов’язаними з творчістю Миколи Маркіяновича, і жоден з  них не повторювався, як і його ронделі. Адже як писав член Національної спілки письменників України, заслужений діяч мистецтв України Віктор Женченко: «Кожен рондель Боровка – це своєрідна драма на різні теми: політично-соціальні, побутові, інтимні».

Це справді так, про це написав і сам поет у побажанні-підписі до своєї книги: його ронделі – це подарунки для душі. Тож тримаючи в руках збірку ронделів «Пришестя слова», помітила, що в неї вклали не просто зусилля і час, а й душу, і редактор Володимир Литвин, і художниці Олена Гур’єва та Тетяна Кучмій, і всі, хто готував її до друку. А працівники міської бібліотеки зі справжньою любов’ю підготували цей захід.

Після вітань і щирих побажань від директора бібліотеки Жанни Кручиніної, редактора збірки В. Литвина, директорів навчальних закладів, вчителів про свою творчість розповів М. Боровко. Він не хвалився своїми званнями, престижними преміями, хоча їх в нього вистачає, своїм головним досягненням вважає те, що його поезії знаходять шлях до читача. Так, навіть у далекій Бразилії, де є численна українська діаспора (625 тисяч українців), вийшли друком його ронделі. Твори нашого земляка перекладено багатьма мовами – польською, французькою, румунською, болгарською, македонською, білоруською, російською, словенською, португальською. А українська композиторка Світлана Острова написала кантату для органу на слова його віршів зі збірки «Теургія».

Ще одне вагоме досягнення поета – виховання цілої плеяди ронделістів на теренах Бориспільщини. І тепер наш Бориспіль по праву пишається тим, що став справжньою столицею ронделя. Щороку, традиційно, проходять фестивалі ронделя «На берегах Альти». У травні планується провести вже сьомий такий фестиваль. Микола Боровко очолює спілку поетів-ронделістів, і дехто з них жартував, що вже на п’яти йому наступає, та його це тільки тішить. Адже коли ти є в читачів, а вони є в тебе – це, певно, найбільше досягнення для поета.

Наталія МОЖАЙКІНА, «ТС»

Share Button