Вшанували пам’ять автора державного гімну Республіки Молдова

У Бориспільській міській центральній бібліотеці 10 травня відбулося відкриття виставки «Renaştere. Відродження», присвяченої вшануванню 130-річчя від дня народження класика молдовської літератури та автора державного гімну Молдови Олексія Матеєвича. На захід завітали представники Бориспільської міської влади, Посольства Республіки Молдова, Міністерства закордонних справ України, духовенства та громада міста.

Символічним є те, що саме місто Бориспіль, яке дало світові й Україні автора слів державного гімну України Павла Чубинського, сьогодні зустрічає цю виставку. За годину до відкриття делегація поважних гостей вшанувала пам’ять нашого славетного земляка, поклавши квіти на його могилу на Книшовому меморіальному парковому комплексі.

Україну і Молдову тісно пов’язують не тільки спільні євроінтеграційні прагнення, а й спільна історична спадщина – це і господар Штефан ІІІ Великий, дружиною якого була київська княжна Євдокія, і релігійно-політичний діяч, митрополит Київський, Галицький і всієї Русі Петро Могила і священик, поет Олексій Матеєвич, доля якого тісно пов’язана з Україною і Києвом. Саме його вірш «Limba noastră» («Наша мова») став національним символом молдовського народу.

Виставку відкрили державним гімном Республіки Молдова, що прозвучав у виконанні семінаристів Київської духовної семінарії, та державним гімном України у виконанні духовенства та гостей виставки.

Виставку підготували науковий співробітник Музею книги і друкарства України Сергій Дячук та історик Петро Карарі.

До уваги відвідувачів виставки фотокопії архівних документів, які показують життя О. Матеєвича, проведене у Києві. Тут він чотири роки навчався у Київській духовній академії, про що свідчать його вступна заява до академії та листки з оцінками, а також випускний альбом з його портретом. В Києві він познайомився з дружиною українкою Феодосією Новицькою, з якою переїхав жити до Кишинева.

Експозицію прикрасили автентичні предмети народного побуту гуцулів з особистої колекції С. Дячука. Окрім того, на виставці представлені копії документів, присвячені життю земляка О. Матеєвича Архієпископа Севастьяна, в миру Григорія Івановича Весті.

Виставка діятиме протягом місяця до 10 червня.

Інф. «ТС»

Share Button