Ukraine Now: нарешті з власним брендом

За 27 років незалежності Україна нарешті отримала власний бренд Ukraine NOW UA («Україна ЗАРАЗ»). Цьому передував майже рік роботи уряду з іноземними партнерами, зокрема, урядом Великої Британії, фахівцями з брендингу тощо. Британський уряд провів дослідження, як асоціюється Україна у світі. Отримали таке: революція, корупція, війна. Українців мають за закритих, нетолерантних і агресивних людей. Справді важкувато залучати інвесторів і туристів. Примітно, що іноземці, які особисто відвідували нашу країну, характеризували нас із протилежного боку.

На початкових етапах розробки до цього процесу долучився Конрад Бьорд, який керував знаменитою кампанією просування Великобританії під назвою GREAT. У розробці остаточного варіанту бренду взяли участь саме українські експерти і креативники. Учасникам конкурсу були надані результати дослідження і було запропоновано дати свої ідеї або пропозиції щодо доопрацювання тих рекомендацій, які були отримані від британців.

Скільки це коштувало Україні

Ніскільки. Жодні бюджетні кошти за весь час не були витрачені, всі учасники працювали на волонтерських засадах. Остаточний варіант бренду запропонувала українська агенція Banda в рамках роботи Комісії з питань популяризації України при Міністерстві інформаційної політики України. Ця українська агенція відома в усьому світі. Саме вони створили бренд Євробачення-2017 з «намистом», що принесло їм перемогу в Red Dot Design Award — престижній щорічній нагороді у галузі дизайну, яка вручається дизайнерам і компаніям-виробникам за видатні досягнення у дизайні. Також ця агенція свого часу отримала приз від Red Dot Design Award за ребрендинг київського ВДНГ – і цей логотип агенція також розробила безкоштовно.

Що буде далі

Далі основі цього бренду буде розроблений брендбук – стандарти і технічні умови, за якими на основі бренду України може виготовлятись будь-яка інформаційна, сувенірна продукція тощо. Це допоможе, щоб Україну асоціювали з гостинною державою, яка має здобутки в ІТ-галузі, агросекторі, багаті заповідники тощо. Ми постанемо перед світом абсолютно іншими.

За матеріалами Урядового порталу

Share Button