ВАКЦИНА ПРИЛЕТІЛА:  В Україні стартує вакцинація проти COVID-19. Першу партію препаратів для щеплень розвозять регіонами

В Україну прибула перша партія вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield) виробника Serum Institute India. Вантаж до Міжнародного аеропорту «Бориспіль» доставив літак Турецьких авіаліній. Вантаж терміново розмитнили, він пройшов необхідну контрольну перевірку. Вакцина одразу поїхала в 11 регіонів на обласні склади.

Як повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, разом із вакциною в регіони поїдуть шприци для ін’єкцій, бокси для їх утилізації, роздаткові матеріали — інформована згода на проведення щеплення, агітаційні матеріали. Маршрути доставки вакцини побудовано так, що певні області отримають її в день прибуття, деякі пізно ввечері, а деякі наступного дня. Першими препарат отримають Київ, Київська область, Чернігів, Черкаська область, Житомир, Вінниця.

На прибуття вакцини відреагував у твітері Президент Володимир Зеленський, висловивши вдячність індійським партнерам за підтримку: «Почнемо вакцинацію якомога швидше. Треба боротися з коронавірусом разом».

Міністерство охорони здоров’я зареєструвало вакцину проти COVID-19 Oxford/AstraZeneca для екстреного медичного застосування 22 лютого. Препарат подали на реєстрацію до Державного експертного центру МОЗ 15 лютого. В Україні діє закон, який скорочує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19.

Протягом першого півріччя Україна може отримати від 2,2 до 3,7 мільйона доз вакцини Oxford/AstraZeneca у межах глобальної ініціативи COVAX. Вакцину розроблено Оксфордським університетом і британсько-шведською компанією AstraZeneca. Препарат для екстреного застосування схвалено Всесвітньою організацією охорони здоров’я, дозволили її використання Велика Британія, Європейський Союз та Індія. Для повної імунізації потрібно дві дози вакцини з інтервалом у кілька тижнів. Препарат можна зберігати до шести місяців за температури від +2 до +8о С.

ФІНАНСОВЕ ПИТАННЯ

Віктор Ляшко нагадав, що з другого етапу вакцинації уже буде дві платформи для проведення щеплень — мобільні бригади й стаціонарні пункти.

«Роботу мобільних бригад і пунктів оплачуватиме Національна служба здоров’я — 8 тисяч гривень за підготовку медзакладом кожного кабінету щеплень чи бригади, 30 гривень за проведення першого щеплення, 60 — за друге. Оплату здійснюватимуть після проведення аудиту щеплень: усі щеплення обліковуватимуть у медичних інформаційних системах, встановлених у медзакладах, і дані передаватимуть в електронну систему охорони здоров’я», — поінформував він.

На проведення вакцинації населення від COVID-19 цьогоріч Національна служба здоров’я заклала 1,4 мільярда гривень.

 

Share Button