Міський голова про вакцинацію від коронавірусу, розширення Київського Шляху та нове турне селами

На Бориспільську ОТГ цього року чекає чимало змін: у місті розширюватимуть Київський Шлях, а в селах будуватимуть амбулаторії. У міській раді з’явиться відділ охорони здоров’я, а КПТМ «Бориспільтепломережа» вчитимуть заробляти і за власний кошт компенсувати різницю в тарифі. Про це, а також про вакцинацію від коронавірусу та вандалів, які пошкодили знак Бориспіль на в’їзді з Києва, розповів міський голова Володимир Борисенко.

Бюджет розвитку розглянуть лише за місяць – депутати ще «не вникли»

Питання бюджету розвитку, яке мали б розглянути вже 23 лютого, – відкладено, щонайменше, на місяць. За словами Володимира Борисенка, ініціатива зняти це питання з порядку денного належить йому.

«Не вникли всі фракції, не було спілкування з всім депутатським корпусом. … Нові об’єкти та бюджет розвитку переносимо на один місяць. Звертаюся до депутатів взяти активну участь у розробленні проєкту Бюджету розвитку, а до мешканців – активно поспілкуватися з депутатами, щоб напрацювати стратегію розвитку на кожному окрузі й долучитися до бюджетного планування у нашому місті», – наголосив міський голова.

Нове турне – куди поїде міський голова?

Після проведення сесії та низки нових кадрових призначень міський голова анонсує і чергове турне малими селами, куди раніше не встиг доїхати.

«…Тарасівка, Андріївка, Григорівка – ми до вас доїдемо, подивимось, які нагальні проблеми є, саме для того, щоб більш раціонально закласти кошти у бюджетному плануванні», – повідомив Борисенко.

Можливо, хотіли здати на «метал»: вандали пошкодили знак «Бориспіль»

Пошкоджений знак «Бориспіль», що вітає гостей на в’їзді з Києва, справа рук вандалів, які намагались демонтувати літеру «С», упевнений міський голова. Та, за його словами, можливо, довести задумане до кінця у вандалів не вистачило розуму або сил.

Що ж стосується знаку, то його мають відновити.

Київський Шлях розширять до п’яти смуг

Центральну транспортну артерію міста – Київський Шлях, планують зробити ширшою і безпечнішою.

За словами Борисенка, відбулася онлайн-конференція схеми організації дорожнього руху по вулиці Київський Шлях щодо розширення – від вулиці Глібова до вулиці Камінського.

«Зараз у тестовому режимі пропонуємо одній проєктній організації зробити передпроєктну пропозицію і показати, яким чином зможемо без глобального розширення полегшити пропускну спроможність Київського Шляху та розвантажити його», – уточнив він.

Очільник міста наголосив, що «ми не робитимемо по три смуги у кожному напрямку» і пояснив: «Це буде 5-смугова схема руху: по дві смуги, які є сьогодні, з додаванням однієї центральної смуги – реверсивної. Плануємо зробити бордюрний острівець безпеки через увесь Київський Шлях. Це вплине на безпеку руху, адже унеможливить проникнення на зустрічну смугу, також убезпечуватиме пішоходів, які переходять дорогу. І найважливіше – дасть змогу зробити у реверсивному русі всі ліві повороти.

Буде смуга, яка дозволить робити лівий поворот, не залежно від руху на двох інших смугах, як у напрямку з Києва на Харків, так і у напрямку з Харкова на Київ».

Ця схема, за словами міського голови, буде затверджена транспортною комісією, а потім прийнята за основу і врахована під час розроблення генерального плану і плану зонування.

Попри оптимізацію: у міській раді з’явиться ще один відділ

У Бориспільській міській раді скоро з’явиться ще один відділ, і це попри заяви про ймовірне скорочення кадрів та оптимізацію.

«Виконавчим комітетом було розроблено положення про відділ охорони здоров’я. І на цій сесії приймемо уточнення до штатного розкладу», – сказав Борисенко, адже «попереду чекає реорганізація первинної ланки і перехід усіх амбулаторій сільських у місто».

Міський голова Борисполя пропагуватиме вакцинацію від коронавірусу

Володимир Борисенко обіцяє пропагувати вакцинацію від коронавірусу, а також запевнив, що й сам вакцинується, але на комерційній основі, адже це єдиний вірний метод, який унеможливить поширення хвороби.

Безпечну і безкоштовну вакцину спершу мають отримати медики, а також малозахищені верстви, а решта населення, хто матиме бажання і змогу заплатити, – отримає її саме на комерційних засадах.

Захмарні платіжки за тепло: у міській раді обіцяють розібратися, а ще навчити Тепломережу заробляти

Січневі платіжки стали відлунням тарифної кризи, з якою зіштовхнулась країна на початку року. Бориспільців також приголомшили ціни на тепло, про що вони й повідомили міському голові Володимиру Борисенку. Він відповів, що про проблему знає і що у КП називають вказані суми «технічною помилкою».

«Зараз розбираємось», – наголосив міський голова.

Окрім того, за словами Володимира Борисенка, «потрібно привести у відповідність тариф, і не підвищувати його, а оптимізувати».

Невідкладна допомога відкладається? Кошти закладені на «невідкладку» підуть на амбулаторії

Невідкладна допомога у Борисполі працюватиме, запевняє міський голова. Як і коли – над цим думатимуть. Поки ж триває співпраця із «швидкою», яка перебуває в обласному підпорядкуванні.

«Невідкладна не може перейняти функції екстреної… В частині першочергової допомоги подумаємо, як напрацювати і запустити, щоб вона працювала», – сказав Борисенко.

Він наголосив, що не збирається зупиняти «невідкладку», а лише привести її у відповідність, а от 20 млн грн, закладені на неї у бюджеті, – перенаправити на будівництво амбулаторій у селах.

«У Рогозові і Сеньківці будуть збудовані амбулаторії за кошти бюджету області. Щодо решти – плануємо десь реставрувати, а десь будувати з нуля», – додав він

Роботи, за словами міського голови, мають розпочатися з весни.

Добудова школи Костянтина Могилка: залучення коштів ЄІБ під питанням

Проєкт добудови спеціалізованої школи імені Костянтина Могилка досі висить у повітрі. У міській раді про це говорять зі «стриманим оптимізмом» і не виключають, що кошти на добудову доведеться брати з власного бюджету.

«Секретар міської ради та заступник з будівництва сьогодні їздили у Мінрегіон, де була спільна нарада з ЄІБ стосовно участі нас у наступному етапі конкурсу. Маємо всі шанси взяти участь. … Добудові школи № 5 бути. Питання, звідки залучимо це фінансування – або це будуть кошти ЄІБ за програмою розвитку, або власні кошти», – сказав міський голова.

Борисенко також зауважив, що школа імені Костянтина Могилка – єдина школа, «де класи організовують просто на коридорі, там вже є поняття третьої зміни».

«У школі навчається 200 учнів понад норми…Тож це питання (добудови – ред.) маємо цього року зрушити з місця», – резюмував Борисенко.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button