У Борисполі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Історична зима 2013-2014 років назавжди змінила хід історії нашої держави. З 18 по 20 лютого українці всього світу згадують події Революції Гідності та вшановують пам’ять героїв, які загинули у ці дні в центрі столиці, відстоюючи свободу та незалежність України. Про це йдеться на офіційному веб-сайті Бориспільської міської ради.

У повідомленні вказується, що 19 лютого у місті Борисполі біля пам’ятника Героям Небесної Сотні відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів.

У заході взяло участь керівництво міста на чолі з міським головою Володимиром Борисенком, постраждалий учасник Революції Гідності Володимир Проценко, представники депутатського корпусу, культурної, освітньої галузей міста і громадськості.

Присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх тих, хто віддав своє життя, виборюючи свободу України і гідність її народу.

Заупокійну літію за загиблими Героями Небесної Сотні звершило духовенство усіх конфесій Бориспільської міської територіальної громади.

Щира молитва за загиблими героями і захисниками України завершилася виконанням Державного Гімну України.

Насамкінець присутні долучилися до Всеукраїнської тихої акції «Ангели пам’яті», започаткованої співачкою та громадським діячем Анжелікою Рудницькою спільно з арт-студією «Територія-А» та музеєм Революції Гідності. Цьогоріч в акції також взяли активну участь учні закладів загальної середньої та позашкільної совіти і працівники закладів культури.

Нагадаємо, саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення 48 осіб. Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17. Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.

Фото полковника Міжнародного центру НГУ Віктора Воскобоєва

Share Button