Патріарх Філарет Московському патріархату: «Не хочете в Єдину церкву, міняйте назву»

Після отримання томосу в Україні буде єдина помісна Українська автокефальна православна церква, а нинішня УПЦ МП має перереєструватися на український екзархат Російської православної церкви. Про це заявив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під час зустрічі з українською громадою у Посольстві України у Бельгії.

«Або ви приєднуєтеся до канонічної Української православної церкви, а якщо не хочете – силою ніхто не примушуватиме. Але ви вже не матимете права (стосовно УПЦ МП – ред.) називатися Українська православна церква. Вони матимуть право називатися українським екзархатом Російської православної церкви в Україні», — наголосив Філарет.

За його словами, за процедурою після створення помісної Української автокефальної православної церкви має відбутися перереєстрація статутів усіх православних парафій.

«Хто захоче до Української церкви – зареєструють свої статути як Українська церква. А хто не захоче – змушені будуть реєструватися як український екзархат Російської церкви», — пояснив глава УПЦ КП.

Патріарх Філарет висловив упевненість, що більшість українських православних парафій зареєструється за Українською церквою. При цьому він наголосив, що всі церкви в Україні матимуть рівні права, як це було і є нині.

«Частина Російської церкви залишиться в Україні. Але впливу вона не матиме на українське суспільство. І всі будуть знати, що це російська церква, і ставитися до неї як до російської церкви», — підкреслив Патріарх Філарет.

Патріарх наголосив, що Українська автокефальна православна церква буде у світі другою за чисельністю парафіян після російської, але за активністю вірян, релігійністю є і буде найбільшою. Він навів приклад, що за роки незалежності в Україні було побудовано 4 тис. храмів, що є найбільшим показником у світі.

Як повідомлялося,  Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення президента України до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення Єдиної помісної української православної церкви. 22 квітня Петро Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень Вселенському патріархату і початок процедур, необхідних для надання автокефалії Українській православній церкві.

Джерело: Укрінформ

 

Share Button