ЩО ТАКЕ «ХАЛЯВА», або ЯК ЛІКУВАТИСЯ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

Щоб ви знали, «халява» – слово древнє, можна сказати, ще дореволюційне. Точніше, саме поняття. Ось зносилися в мужика чоботи (справжні, юхтові). Передки вже в шмаття, а верхня частина, так звані халяви, ще в доброму стані. Чоботар підказує: передки потрібно замінити, а халяви поставимо зі старих чобіт. От і обійдуться вони вам майже даром, як-то кажуть, «на халяву». От із тих давніх часів і з’явився цей вираз. Халява – значить задарма. Ой і полюбляють українці цю «халяву» – дармівщинку, часом несучи за свою жадібність немалі збитки. Розповім, як спіймали мене.

Останнім часом стала я видивлятися різні цікавинки в Інтернеті. То знайду якусь розповідь про стародавні традиції, то про те, як глумимося ми над природою та як вона нам мститься, то серіальчик детективний надибаю. Аж раптом стали в мене на моніторі з’являтися різні реклами. Може, тицьнула пальцем «не туди», а позбавитися ніяк не можу. Хочеш – не хочеш,  а якось саме собою читається. І ось спливає мені нещодавно реклама про те, як позбавитися болю в моїх стареньких суглобах. Винайшли нібито якісь нові ліки з натуральних інгредієнтів, що за два місяці й болі знімуть ще й наростять мені нові хрящі замість старих, що вже стерлися. І зветься це щастя Orthodex та виготовляється у нас в Україні прямо в столиці. Оголошена на ці ліки ніби лотерея, і строк дії цієї лотереї спливає через два дні. З’являються на моніторі дев’ять таких собі подарункових пакуночків: угадаєш, де «халява», і надішлють тобі безкоштовні ліки Новою поштою прямо до твого населеного пункту, навіть їхати нікуди не треба.

Я вгадала халявний пакуночок з другого разу. Залишила на рекламній сторінці свій номер телефону для контактів. А що? Нехай розкажуть, що за ліки, що туди входить. Може, мені саме і підійдуть. Та не забувайте – я ж виграла ліки безкоштовно! Пенсія в мене мінімальна. Газ, світло, ліки – за все заплати, а ще ж і їсти щось треба купити.

Та ще нова болячка причепилася. Зветься вона миготлива аритмія, серце забивається дуже часто, згущена кров збивається, як у міксері, в тромби. До інфаркту чи інсульту залишається один маленький крок. Тому щодня ти п’єш ліки від згущення крові під назвою Варфарин. Та ще одні для зменшення серцевих скорочень. І це дуже важливо. Але якщо не дотримуватися спеціальної дієти, що виключає всі овочі та фрукти зеленого кольору, де є хлорофіл (тобто з вітаміном К), тобі «хана». Цей вітамін повністю анулює дію Варфарину і користі від цих чудових ліків ніякої. Що пила – що в садочку гуляла, толк однаковісінький. На жаль, про всі ці тонкощі я дізналася аж на сьомому місяці лікування, коли, вибачте на слові, урину з мене не могли витиснути ніякі сечогінні ліки. Сильно спухли ноги та обличчя. Дуже стали боліти раніше здорові нирки, серце бухкало, як навіжене, і посиніли мої багатостраждальні ніженьки. Раз на тиждень я повинна була здавати кров на предмет її густоти. Але навіть досвідчена медсестра не могла взяти кров на аналіз, бо та згорталась, як на сковорідці, прямо у шприці. Норма МНО для таких хворих, як я, 2-3 одиниці. Мої ж цифри не дотягували навіть до 0,95!

Коли я вже засвітилася на прийомі в уролога, проконсультувалася в обласній лікарні і навіть (по знайомству) побувала на прийомі у світила української кардіології в Інституті серця, не отримала відповіді про те, що зі мною відбувається. Лікування правильне, все нормально. З того переляку я вже й заповіт своїм дітям у нотаріуса оформила та розказала синові, де і що в хаті лежить та де заначка про всяк випадок. А раптом щось! Ви ж розумієте! Та коли я знову повернулася на прийом до свого кардіолога і розповіла про всі перипетії, вона раптом мене запитала:

– А ви капусту та салати любите? Огірочки, зелені яблука та перці вживаєте? Окріпчик, петрушечку?

– Аякже, ви ж колись сама мені казали, що зелень та різні салати для сердечників: це все, – відповіла я.

– Так вам же не можна! – майже скрикнула лікарка.

Оце весела картинка! Мене оглядали п’ять чи шість лікарів різних спеціальностей, виписували нові й нові ліки і ніхто не запитав, чи знаю я про цю спеціальну дієту! І тут мене врятував Інтернет! Вся інформація була в комп’ютері, ось тут, на столику поряд зі мною. А я… Вже через два тижні я досконально знала, що мені можна, а що завадить, і цифри розрідженості крові прийшли в норму, а ноги з синіх стали приємного тілесного кольору. Так до чого я все це веду? Далі – про «халяву».

Через кілька хвилин мені зателефонувала дівчина і розпитала про мої хвороби: як давно мучуся зі своїм артрозом, де та чим лікувалася, як зараз почуваюся і, переконавшись у моїй обізнаності з цього питання, раптом відключилась. Мабуть, вирішила, що я стріляна гороб’їха і мене на хлібній м’якушці не проведеш, тому на пів слові обірвала розмову.

Через пів години пролунав телефонний дзвінок і приємний чоловічий голос почав співчутливо запитувати про моє здров’я і наполегливо пропонував мені придбати диво-ліки. До його тирад я навіть слова вставити не могла. Нарешті вдалося дізнатися, що на двомісячне лікування потрібно чотири упаковки і коштує це 1200 гривень плюс ще 100 пересилка Новою поштою. Я нагадала, що виграла право на безкоштовні ліки в лотерею, але мене запевнили, що ціна з урахуванням пільги. Пообіцявши подумати, я нарешті відключилася і поспішила на офіційний сайт виробника, щоб дізнатися ціну та склад цього Ортодексу. Виявилося, що це не ліки, а БАДи, ціна упаковки – 149 гривень. А до складу входять: живокост, кінський каштан, сабельник та деякі синтетичні інгредієнти. В мене знову задзвонив телефон. Молодий чоловік, назвемо його Руслан, знову став розхвалювати нові чудо-ліки. Коли я заїкнулась про те, що у мене аритмія та я п’ю Варфарин і мені протипоказані будь-які ліки, до складу яких входять трави та повідомила, що на сайті виробника прочитала і про склад ліків, і про ціну в 149 гривень, Руслан запевнив, що це підробки, тому такі низькі ціни, а з рослинних компонентів є лише чорнобривці. А коли запитала, чи є чорнобривці рослиною та чи мають зелене листя, мій абонент вибачився, що поглянув «не туда» та знову запевнив, що в ліках взагалі немає нічого подібного. Розмова відбувалася з мого боку українською, з боку співрозмовника – тільки російською. Я відключалася, але мені знову зателефонували. Загалом потім нарахувала на своєму мобільному телефоні одинадцять(!) дзвінків. Я відключалася – мене знову набирали. Нарешті було запропоновано вже дві упаковки за 600 гривень плюс 100 за пересилку. І звичайно, з урахуванням виграшу в лотереї. Так де ж моя «халява» та що я виграла? Дірку від бублика? Я пообіцяла, що візьму ліки після того, як проконсультуюся зі своїм кардіологом, хоча і так знала, що скаже лікар. Через день Нова пошта повідомила, що мені надійшла посилка.

Мене така образа взяла. Знаючи, що людина може просто померти від цих БАДів, обманами, показною турботою намагаються заробити на хворому, що виживає за копійки, за будь-яку ціну. Та нічого! Я не ликом шита! Поїде твоя бандеролька, Русланчику, назад. А за пересилку ти заплатиш зі своєї кишені. А ні – то судися зі мною за те, що я ще хочу на цім світі пожити. Вирішувати ж наш конфлікт ми можемо поїхати до Олексія Суханова на передачу «Говорить Україна». У них там просторо, зберемо всіх обдурених. Тих, хто заплатив за дешеві ліки шалені гроші. Та чи вилікувався хтось? В коментарях прочитаємо. А там пишуть, що всі ліки отримали безкоштовно і дуже задоволені результатом. Мабуть, коментарі таких клієнтів, як я, видаляють відразу. Бізнес.

Шановні читачі! Тепер ви знаєте, що таке «халява» і як з нею боролася я. Можу поділитися досвідом, як не потрапити «на вудку» інтернет-шахраїв. Мій телефон у редакції.

З повагою завжди ваша Ольга ВОЛОШИНА

Share Button