СТАРЕ: БІЛЯ МОНУМЕНТА МАТЕРІ ВИСАДИЛИ СКВЕР

22 квітня — Міжнародний день Землі — у Старому набув міжнародного масштабу. Півроку тому при в’їзді в село було відкрито перший в Україні Монумент Матері. Аби облагородити священне місце, тут зібралося чимало старинців і з’їхалися гості: член Секретаріату Кабінету міністрів України, автор ідеї створення Монумента Сергій Ніжинський, представники Посольства Республіки Польща в Україні – радник посла з  політичних питань Марта Тимощук та перший секретар, відповідальний за протокол Томаш  Тимощук, заступник голови районної ради Іван Недогибченко, районні депутати –  директор Старинської школи Сергій Кравченко та Володимир Хворостянко, заслужена артистка України та Польщі Анна Сингаєвська, члени Бориспільської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану на чолі з Володимиром Сукачем, сільські депутати, члени виконавчого комітету Старівської сільської ради, школярі, представники управління гуманітарного розвитку РДА, громада села. Всі разом і висадили сквер дружби.

Гостей на старинській землі привітав сільський голова Валерій Макаренко: приїжджим подякував за візит, односельцям  — за підтримку всіх починань.

Як місток єднання на початку урочистостей прозвучали Державні гімни – України та Республіки Польща. Пізніше А. Сингаєвська укріпить цей місток піснями знову ж таки на двох братніх мовах, які звучать однаково мелодійно і красиво.

І. Недогибченко побажав, аби земляки проявляли небайдужість до долі свого села: «Гості з сусідньої країни порівнюють те, що є в них, і те, що маємо ми. Нам ще далеко до того, що має братня Польща, але якщо не будемо байдужі, ситуація має покращитися, хоча наздогнати їх нелегко».

А далі закипіла робота, до якої доклали старання всі: горобина, липа, червоний дуб тепер прикрашатимуть цей невеличкий  сільський сквер. Шефство над ним візьмуть старинські школярі, принаймні так пообіцяв директор сільської школи С. Кравченко.

Дерева висаджено, і це лише початок. С. Ніжинський наголосив, що в майбутньому сквер можна назвати «Сквер українсько-польської дружби». Пізніше тут, біля монумента, обов’язково забуяють квітами клумби. І ця гармонійна краса ще більше возвеличить Старе.

Алла БОГУШ, директор районного радіомовлення, фото автора

Share Button