Володимир Борисенко: «Ми – єдина громада»

На початку лютого Бориспільський міський голова Володимир Борисенко завітав до шести сільських рад, що приєдналися до Борисполя. Мета поїздок – поспілкуватися з жителями, відвідати школи, дитсадки, медичні заклади, сільські ради.

Як неодноразово наголошував очільник міста, це його перший офіційний та вітальний візит. Під час зустрічей він ділився з людьми своїм баченням подальшого розвитку Бориспільської громади і наголосив, що в прийнятті рішень покладатиметься на думку людей, які виявили йому довіру.

Зустрічі проходили у форматі діалогу. Міський голова окреслював завдання ради, розповідав про себе та депутатів, територіально закріплених за селами. А також про старост, які працюватимуть тут, як-то кажуть, 24/7. Це будуть «очі, вуха, руки і ноги» міського голови. Вони мають жити в селі, любити його, користуватися авторитетом серед людей, бути грамотними і людяними. Якщо староста не впорається зі своїми обов’язками, його звільнять.

Під час візитів міського голову супроводжували його заступники, керівники та представники управлінь і відділів. За необхідності, посадовці доповнювали відповіді В. Борисенка.

ВІЗИТ ПЕРШИЙ: 4 ЛЮТОГО, СЕЛО ГЛИБОКЕ

Глибоке-(6)

Того дня відчутно потепліло, зранку накрапав дощ, тому зі снігу на дорогах утворилося брудне місиво. Мабуть, тому частина жителів на зустріч, що відбувалася біля будівлі сільської ради, не прийшла. А ті, хто прийшов, здається, в думках планували швидше піти додому, щоб не мокнути і не мерзнути. Та присутніх запросили до будинку культури, де всі мали змогу в теплі і добрі поставити міському голові запитання, отримати відповідь та ще й зі своїм депутатом поспілкуватися.

Найперше Володимир Борисенко поділився враженнями про відвідування школи, медичної амбулаторії, будинку культури. Планував і до дитячого садка завітати, але там було зачинено. Пообіцяв, що наступного разу обов’язково відвідає, адже це не останній його візит до Глибокого.

– Більше немає поділу на села і місто, – звернувся він до присутніх. – Ми – єдина громада і маємо цим пишатися. Наші проблеми спільні, й вирішувати їх нам разом. Я не боюся критики. Критикуйте, але критикуйте конструктивно, давайте поради, спілкуйтеся зі мною, зі старостою, з депутатом.

Тож, підбадьорившись словами голови, глибочани потроху почали ставити запитання про наболіле. Першим було про відновлення прийому аналізів в амбулаторії. На це міський голова відповів, що тільки-но медамбулаторію передадуть на баланс місту і введуть до складу КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», у селі встановлять два аналізатори для експрес-тестів.

– Зараз ми всі переживаємо перехідний період: маємо зробити облік, усе взяти на баланс, ‒ зауважив В. Борисенко. ‒ Законодавець дав нам час до липня, але намагатимемося зробити це раніше. Для прикладу, Рогозівська сільська рада вже все передала, і тепер маємо змогу її фінансувати.

Цікавила людей доля сміттєзвалища, яке не один рік не дає спокою ні Глибокому, ні Борисполю. Міський голова відповів, що це непросте питання. Адже щоб запросити підприємство, яке обладнає сміттєсортувальну лінію, люди мають навчитися сортувати сміття і навчити цьому своїх дітей та онуків.

– Даю вам «домашнє» завдання: навчіться сортувати сміття, – запропонував голова. – Поставте вдома три відра і кладіть окремо скло, папір, пластик. Коли більшість почне сортувати відходи, тоді буде легше завести сюди компанію, яка й забиратиме вторинну сировину.

Порушували люди питання про налагодження нормального автобусного сполучення між селами та Борисполем і Києвом. За словами В. Борисенка, з цього питання вже ведуться перемовини з перевізниками, тож, у будь-якому разі, шляхи налагодження пасажирського сполучення буде знайдено.

Переймалися селяни і станом доріг, зокрема, з Борисполя до Глибокого та з Глибокого до Городища. Та оскільки ці дороги підпорядковані області, то міський голова пообіцяв звернутися до Київської обласної ради.

Не обійшли увагою й електропостачання, адже по селу відбуваються часті відключення світла.

– Знаю цю проблему, – відповів Борисенко. – Що стосується сіл Глибоке та Городище, багато ліній застарілі, їх треба міняти, ставити додаткові трансформаторні підстанції. Мав розмову з керівництвом «Київобленерго», спільно шукатимемо шляхи виходу із ситуації.

Ще одне важливе питання – призначення старости. На зустрічі назвали трьох кандидатів – Олександра Сивця, Альону Корпач та Олександра Дмитрука. Із ними В. Борисенко поспілкувався без преси, пояснивши, які матимуть обов’язки, чого від них очікують і що вимоги будуть жорсткими. Зі слів голови, один із кандидатів «зійшов з дистанції». Хто, не назвав.

СулімаДмитро Суліма, депутат Бориспільської міської ради, за територіальним розподілом – депутат сіл Глибоке та Городище:

– Я сам зголосився працювати у цих селах, коли ніхто із депутатів не виявив бажання сюди йти. Планую почати з того, що оберу п’ятьох помічників, які тут проживають і переймаються місцевими проблемами. Одного з Городища, інших – з Глибокого. Через помічників дізнаватимуся про актуальні питання і захищатиму інтереси глибочан та городищинців у міській раді, у виконавчому комітеті та інших структурних підрозділах. Уже є три кандидатури. Тільки-но затвердять старосту, підтримають кандидатури моїх помічників, а всю комунальну власність передадуть на баланс виконкому міської ради, одразу ж розпочнеться робота. Загальні питання вирішуватимуть старости з помічниками. Моє завдання – глобальні питання: ремонт дороги до Городища, автобусне сполучення тощо.

Якщо у жителів сіл Глибоке та Городище виникатимуть запитання саме до Дмитра Васильовича, можна звернутися за контактним телефоном: (098) 258-85-79.

ВІЗИТ ДРУГИЙ: 5 ЛЮТОГО, СЕЛО ІВАНКІВ

Іванків-(6)

З усіх сіл Бориспільської громади лише Іванків поділене на два округи, тому за ними закріплено двох депутатів. Це Анатолій Тур та Володимир Дегтяр. Хоча під час зустрічі, що проходила в будинку культури села Іванків, В. Борисенко обмовився, що можна залишити одного депутата, а саме – Анатолія Тура.

– Я у вас вірю, – наголосив міський голова. – Ви впораєтеся!

В Іванкові на першу зустріч із міським головою прийшло більше людей, ніж у Глибокому. Натомість питань до міського голови було менше. Та й запитували іванківці не стільки про глобальне, скільки про загальне. Списуємо на те, що колишній сільський голова А. Тур добре попрацював для села, тому й проблем менше.

Перш ніж розпочати діалог, В. Борисенко розповів, що побачив у школі, в дитсадку, медамбулаторії, в будівлі колишньої сільської ради, музеї. І побачив не тільки хороше, про що й сказав людям.

– Враження досить позитивні, але є й зауваження. Перше – зовнішній вигляд амбулаторії. Потрібно робити ремонт. Там незручна транспортна розв’язка. Відсутні пандуси, і людям з особливими потребами неможливо потрапити в приміщення. Водночас всередині чисто, затишно, комфортно. Тепер там необхідно розмістити ще й лабораторію, як це зроблено в Борисполі. В дитячому садку не утеплено будівлю. Це також слід виправити. Немає там і комп’ютера для медичного працівника, але я домовився з однією благодійною організацією, і він буде вже з понеділка. Школа потребує добудови, і це питання вирішуватимемо.

Озвучив В. Борисенко власне бачення щодо благоустрою озера в центрі села, якому б міг позаздрити навіть Бориспіль. На його думку, водойму потрібно почистити та створити паркову зону для відпочинку іванківців. Був приємно вражений чудовою колекцією старожитностей в Іванківському народному краєзнавчому музеї, зібраних місцевим активістом і директором музею Петром Зінченком.

Оскільки зустріч проходила в форматі діалогу, поступово іванківці почали озвучувати свої запитання. Так, працівниця аптеки поцікавилась, чому немає ліків для пільгових категорій населення. На що отримала відповідь: усе є. Розібратися в ситуації міський голова дав доручення заступнику міського голови Людмилі Пасенко.

Переймалися люди питаннями безперебійного електропостачання та низькою напругою в мережах. Деякі лінії застарілі, деякі позаростали, є трансформаторна підстанція (ТП), але не на балансі «Київобленерго». Тому лінії потрібно замінити, почистити, а ТП або віддати, або взяти на баланс.

– Є короткострокові завдання, а є стратегічні, – пояснив В. Борисенко. – Покращення електропостачання – це стратегічне питання. Ми розпочали цю роботу, ведуться перемовини з керівництвом «Київобленерго», для їх вирішення потрібен час.

Порушили іванківці й питання стосовно благоустрою в центрі села. Наприклад, біля клубу є місце, де повна антисанітарія через сміттєві баки та туалет. Звернулися посприяти у вирішенні питання щодо вивезення вторинної сировини. А ще працівники місцевої пожежної охорони чергують по одному, а треба було б по двоє. Потрібен у селі дільничний інспектор. Також настав час подумати про будівництво соціального житла для внутрішньо переміщених. У школі відсутні спеціалізовані кабінети хімії та фізики, а ще є проєкт будівництва початкової школи, який необхідно втілити в життя.

На зустрічі був присутній і кандидат на посаду старости Олександр Кириченко. Якщо міський голова затвердить його кандидатуру, він і перейматиметься всіма цими питаннями. Якщо ні, тоді це ляже на плечі іншого старости, з нього й запитуватимуть – і голова, і депутат, і люди.

Тур-(2)Анатолій Тур, депутат Бориспільської міської ради, за територіальним розподілом – депутат села Іванків:

– Звісно, допомагатиму у розв’язанні проблем. Але люди мають зрозуміти, що, в першу чергу, потрібно  буде звертатися до старости. А вже він має звернутися до тих організацій, які створили людям певні проблеми, отримати від них офіційну відповідь. Якщо проблема не розв’язується, тоді вже я як депутат втручатимуся. Не зможу вирішити питання на своєму рівні – робитиму це з допомогою міського голови.

Мене часто запитують: чому я не подавав свою кандидатуру на старосту? На жаль, із 2006 року і до цього часу в селі триває протистояння між старою владою і діючою. Чим більше ми робимо добра в селі, тим більше окремі люди нас ненавидять, стараються усунути від влади. Чим гірше в селі, тим їм краще. Надумані кримінальні справи, внесення в базу корупціонерів за те, що я проголосував за свою премію. Брехня, бруд, агресія, заздрість – усе це важко зносити психологічно. Останньою краплею було скасування тендеру з розчищення озера. Ми за декілька років провели величезну роботу з виготовлення держакта на землю, потім проєкта з розчищення водного плеса. Дякуючи нашому нардепу, змогли отримати обласні гроші на ці роботи. Це колосальна робота. Але перед виборами, щоб зробити підніжку Туру і його команді, були надумані проблеми з проєкту, подано скаргу, і тендер по озеру відмінили. Бюджетний рік закінчувався, і гроші повернули.

Відбулися перші збори з обговорення кандидатури старости. Я їх не організовував, а був повідомлений і запрошений, як усі. «Стара влада» знову, в черговий раз, показала, що хоче керувати селом. Я підтримав незаангажовану нову людину з досвідом керівника. Учасник АТО, полковник, військовий пенсіонер. Я попередив кандидата, що це нелегка щоденна робота без вихідних, 24 години на добу. Треба буде брати відповідальність за прийняті рішення. Людина у свої 50 років уміє і бажає працювати.

Мене обурює позиція людей, коли 10% робить погоду в селі на брехні, надуманих проблемах, агресії, маючи корисливі мотиви, а 90% байдуже спостерігає. Прикладом цього стали вибори в селі, коли відбулася мізерна явка.

Я не тримаюсь за крісло керівника села. Хоча дуже любив цю роботу. Приємно, коли ти вирішуєш проблему чи то окремої людини, чи села в цілому. Я дякую людям, які обрали мене депутатом ОТГ. Депутат – це громадська діяльність, тому наразі стою на обліку в Центрі зайнятості і шукаю роботу, де платитимуть мені зарплату. Обіцяю, що й надалі допомагатиму селу.

Якщо в жителів села Іванків виникатимуть запитання саме до Анатолія Івановича, можна звернутися за контактним телефоном: (067) 407-88-47.

ВІЗИТ ТРЕТІЙ: 8 ЛЮТОГО, СЕЛО РОГОЗІВ

Рогозів-(6)

Свій візит міський голова традиційно розпочав із відвідин амбулаторії, школи, сільської ради. Що побачив і які зробив для себе висновки, розповів рогозівцям, які прийшли на зустріч. А їх зібралося чимало. Тому спілкувалися в приміщенні будинку культури.

В. Борисенко розповів, що побачив в амбулаторії. Був здивований, що її перемістили до старого приміщення Рогозівської дільничної лікарні. На його думку, так не має бути. У планах побудувати в селі новий сучасний медзаклад.

У школі виявили відсутність захисної системи від блискавок. Це питання винесуть на найближчу сесію міської ради, щоб виділити кошти. Інакше школу можуть закрити. А ще будівлю необхідно утеплити та замінити покрівлю.

Стосовно приміщення сільської ради, очільник міста має намір облаштувати перший поверх для спеціалістів, які надаватимуть адміністративні послуги селянам. Планує виселити «укртелекомівців». Також у цю будівлю переселять бібліотеку. А коли люди запитали про будинок культури, відповів, що краще знести і побудувати новий за кошти обласного бюджету. Тим більше, що така можливість є.

Запитали і як вивозитимуть сміття. На що В. Борисенко відповів, що в кожній колишній сільській раді створять комунальне підприємство. Якщо відходи вивозитимуть мінімум раз на тиждень, питання буде врегульовано. Стосовно сміття, яке назбиралося за всі роки довкола Рогозова, запропонував зібратися гуртом і прибрати його, пообіцявши особисто долучитися до прибирання. І вже традиційно дав «домашнє завдання» рогозівцям учитися сортувати сміття.

Також людей цікавило створення робочих місць. На думку В. Борисенка, для вирішення цього питання потрібно розробити генеральний план, де буде видно, що саме можна запропонувати інвесторам.

Одне з болючих питань – озеро. Адже туди прямують каналізаційні стоки з будинків. А від цього вода цвіте, гниє, має неприємний запах, та й від риби вже тхне не на жарт. Про проблему В. Борисенку розповіли ще до зустрічі, тож він пообіцяв, що цим займуться відповідні служби.

Щодо будівництва спортивного майданчика, за словами міського голови, в Київській обласній адміністрації виділяють кошти для всієї області. Бориспіль також подав заявку.

– Хочемо, щоб у наших населених пунктах було побудовано сучасні стадіони, – підкреслив В. Борисенко. – Три в Борисполі й по одному в Глибокому, Іванкові, Рогозові, Любарцях, Тарасівці, Кучакові та Сеньківці.

Озвучено й проблему стосовно отримання через адміністрацію вже Бориспільської міської територіальної громади різноманітних довідок та інших офіційних документів. Як з’ясувалося, щоб люди змогли їх отримати, потрібно обрати старосту та створити старостинські округи. Почувши це, рогозівці почали закликати обрати старосту якнайшвидше.

На зборах були присутні троє кандидатів на цю посаду – Тетяна Скрипка, Анатолій Шастун і Тетяна Бєлоус. Із ними міський голова поспілкувався окремо. На кому зупинить свій вибір, дізнаємося 23 лютого поточного року – на сесії Бориспільської міської ради. Але депутати ще мають проголосувати за тих кандидатів, яких запропонує міський голова.

ГронаМикола Грона, депутат Бориспільської міської ради, за територіальним розподілом – депутат сіл Рогозів та Кириївщина:

– Планую разом із жителями сіл збиратися, щоб спільно обговорювати та розв’язувати існуючі проблеми. Головне – аби люди побачили позитивні зміни. Адже питання були й до цього, але нічого не вирішувалося як слід. Громада навіть змирилася з тим, що нічого не можна змінити. А ми покажемо, що працювати і жити в селі можна. Покладаюся в своїй роботі на співпрацю зі старостою. Сподіваюся, оберуть такого комунікатора, який перейматиметься бідами і проблемами всіх селян і доноситиме їх до представників влади.

Якщо в жителів сіл Рогозів та Кириївщина виникатимуть запитання саме до Миколи Івановича, можна звернутися за контактним телефоном: (067) 402-84-59.

 

ВІЗИТ ЧЕТВЕРТИЙ: 9 ЛЮТОГО, СЕЛО ЛЮБАРЦІ

Любарці-(4)

Ще вчора вважав, що Борисполю відійшов один аварійний будинок культури. А сьогодні з’ясувалося, що два. Один у Рогозові, інший – у Любарцях. Причому в Любарцях будівля у вкрай жахливому стані: тут впала стеля і вже пішли тріщини в стінах. Мабуть, зважаючи на це, зустріч пройшла на вулиці біля будівлі колишньої сільської ради. Погода цьому сприяла.

Розмову з людьми В. Борисенко розпочав із вражень після відвідин амбулаторії, школи та дитсадка. На його думку, потрібно побудувати нову амбулаторію, адже будівля дерев’яна. У ній також потрібно розмістити аптеку, щоб люди могли отримувати ліки за програмою «Доступні ліки». Швидше за все, це буде ще одна аптека в селі.

Стосовно школи, тут, як і в Рогозові, відсутня захисна система від блискавок. Тому заклад на межі закриття. Щоб цього не сталося, міська рада має виділити кошти. Щоправда, для цього необхідно взяти на баланс усе комунальне майно, включаючи школу. Коли це станеться, ніхто не зміг сказати напевно.

Хоча міський голова в будинок культури не заходив, але про аварійний стан будівлі знає. Сказав, що є проєкт реконструкції. Як пообіцяв, з цього питання звертатиметься і в область, і до уряду, і до підприємців. Можливо, оберуть шлях співфінансування.

Звісно, зустріч не обмежувалась лише виступом голови. Людей теж цікавило, як вирішуватимуться й інші проблемні питання, що накзбиралися за багато років. Першим слово взяв житель села Тарасівка, поставивши цілу низку запитань. Його цікавило, чи побудують дорогу від їхнього села до села Мирне; хотів, щоб допомогли поліпшити електропостачання. А ще розповів, що в селі немає приміщення, де б можна було проводити збори, влаштовувати концерти і, врешті-решт, голосувати. Потрібно провести і вуличне освітлення, встановити спортивний майданчик, налагодити автобусне сполучення.

Стосовно дороги до Мирного, міський голова пояснив, що цим більше займаються в Облавтодорі. На якість електроенергії вони також ніяк не можуть вплинути, хоча й пообіцяв, що міськрада вирішуватиме ці питання. Спортивний майданчик збираються обладнати через обласну програму, а вуличне освітлення – через грантові кошти. Стосовно автобусного сполучення, оголошуватимуть конкурс серед перевізників. Окрім того, в планах встановити в кожному селі камери відеоспостереження та провести інтернет.

Переймалися люди й роботою комунальних служб. Адже Любарецьке КП переживає не найкращі часи.

– Цього року, – наголосив В. Борисенко, – увагу приділятимемо медицині та налагодженню нормальної роботи комунальних служб.

Цікавилися любаряни, як розподілятимуть бюджет громади: забиратимуть у Бориспіль усі гроші чи все ж залишать Любарцям?

– Ніхто ваших грошей не забиратиме, – запевнив міський голова. – Навіть додаватимемо. Я бачив проєкти, які було розпочато і які потрібно завершити. Для прикладу, заасфальтувати вулиці – де 50 метрів, де 70. Коли місто візьме на баланс комунальне майно, буде зрозуміло, з чого починати.

Поступово дійшли і до кандидатів на посаду старости. Таких виявилося четверо – Микола Коломієць, Володимир Сидоренко, Андрій Шоха та Віталій Хоруженко. Із ними В. Борисенко спілкувався за зачиненими дверима в режимі питання-відповідь. Хто стане старостою, дізнаємося на найближчій сесії в останній тиждень лютого.

СафоновОлександр Сафонов, депутат Бориспільської міської ради, за територіальним розподілом – депутат сіл Любарці та Тарасівка:

– Як депутат представляю інтереси територіальної громади та виборців свого округу. Завжди намагаюся захищати інтереси громадян та брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування, а отже, люди можуть звертатися до мене з різних питань, які вирішуватиму в межах повноважень, наданих законом.

Водночас усі ми очікуємо затвердження старости села, який стане основним представником інтересів мешканців перед депутатами і міським головою. Староста наділений законодавством низкою важливих повноважень, може та зобов’язаний допомагати жителям у вирішенні більшості поточних питань, що виникатимуть. А отже, громадянам варто спершу звернутися до нього. У разі потреби староста може комунікувати зі мною як з депутатом, і ми спільно шукатимемо шляхи розв’язання проблеми.

Однак, якщо з тих чи інших причин староста не може допомогти або питання вирішити не вдалося, звичайно, потрібно звернутися безпосередньо до мене. З’ясуємо, що можемо в цій ситуації зробити, а, за необхідності, звернуся до міського голови, депутатського корпусу чи інших посадових осіб.

Також з метою ефективної комунікації з виборцями планую відкрити власну приймальню, яка, ймовірно, знаходитиметься в будівлі колишньої сільської ради. В приймальні виборці зможуть поспілкуватися безпосередньо зі мною або моєю помічницею, яка має юридичну освіту, й отримати необхідні консультації. Найближчим часом визначимося з днями та годинами прийому, про що обов’язково поінформую громадян.

Якщо в жителів сіл Любарці та Тарасівка виникатимуть запитання саме до Олександра Євгенійовича, можна звернутися за контактним телефоном: (067) 501-92-41.

На зустрічах побував журналіст Павло МАГДЕНКО

Share Button