Жінкам боляче: у Борисполі заборонили знеболювати гінекологічні операції

З початку січня головний лікар Бориспільської ЦРЛ Олександр Щур заборонив знеболювати гінекологічні операції: вискоблювання, аборти, пункції. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив завідувач пологовим відділенням Юрій Черних.

«Жінкам боляче!!! Десь з початку січня Олександр Щур заборонив знеболювати процедури (вискоблювання, аборти, пункції і т.п.) в гінекологічному відділенні, воно то і раніше не дуже було, а тепер зовсім… Формальна причина: немає кисню (хоча є переносний ШВЛ), до цього 25 років можна було знеболювати, а тепер не можна», — написав Черних і додав, що 1 березня навіть заяву відповідну написав, але результатів — нуль.

Загальне знеболення, за словами Ю. Черних, заборонено через проблеми з постачанням кисню.

«Жінки їдуть в інші лікарні, там, де не боляче!» — наголосив він і запропонував: якщо не вистачає 300-400 грн на краник, то купить сам.

«Радий би сам налаштувати, туди не можу лізти в систему кисню», — зауважив зав пологовим відділенням.

Головний лікар Олександр Щур: «Загальну анестезію у ЦРЛ знову робитимуть за тиждень-два»

Головний лікар Бориспільської ЦРЛ Олександр Щур не заперечує заборони загального знеболення, але наголошує, що для цього були вагомі причини: «У нас відсутні умови – от і заборонив. Нині магістраль уже встановлено. Потрібен тиждень-два, щоб запустити». Водночас він зауважив, за загальну анестезію використовують не надто часто. До того ж знеболення наркотичними засобами ніхто не відміняв.

«Справа не в 300-400 грн на краник. Це повинна робити організація, що має сертифікат та допуски. Ми не хочемо повторити Луганськ, де вибух кисневого балона зруйнував пів лікарні», — підкреслив О. Щур.

Затримку з вирішенням питання щодо усунення проблем з постачанням кисню головний лікар пояснює бюрократичними процедурами: «Ми – державна установа, чотири рази договір переписували… Тепер усе готово. Потрібно лише тиждень чи два».

Проте ця проблема збурила бориспільок, які називають відсутність анестезії «тортурами» і вимагають якнайшвидше вирішити це питання.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button