Кампанія декларування доходів триває: податківці радять не зволікати

З початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2017-му.  Триватиме вона до 1 травня поточного року. Якщо ж ви маєте право на податкову знижку, подавати декларацію можна до кінця року. На тематичний семінар  у  залі засідань районної ради зібралися підприємці, нотаріуси,  керівники та бухгалтери підприємств Бориспільщини, Переяслав-Хмельницького та Баришівки, фахівці  ГУ ДФС у Київській області та ДФС України, керівництво району. Основна мета – налагодження партнерських відносин між  територіальними органами Державної фіскальної служби Київщини з громадою.

Про проведення кампанії декларування громадянами доходів, новації в адмініструванні єдиного внеску з 1 січня 2018 року, легалізацію трудових відносин консультували заступник начальника ГУ ДФС у Київській області Оксана Міцюк, начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Київській області Сергій Красиленко, заступник начальника управління, начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Марина Шелест, завідувач сектору розгляду звернень платників податків Алла Носовська, начальник відділу контрольно-перевірочної роботи фізичних осіб Ігор Бугай. Районну владу представляв заступник голови РДА Сергій Білецький.

ДЕКЛАРАЦІЇ-«МІЛЬЙОНЕРИ», ПОДАТКОВА ЗНИЖКА ТА ДИНАМІКА ЗРОСТАННЯ

«Добровільна сплата податків, це, перш за все, зміцнення економічного стану держави. Тому закликаю не зволікати та робити все вчасно», — наголосила  О. Міцюк. Вона поінформувала, що з початку року мешканцями Київщини подано трохи більше, ніж п’ять тисяч декларацій. 35 декларацій подали громадяни-мільйонери, які вказали дохід у 225,3 млн грн. Загальна сума коштів, задекларована громадянами, становить 892,4 млн грн. Із загальної кількості декларацій 2810 – на право скористатися податковою знижкою.

Що стосується обсягу податкових надходжень до місцевих бюджетів, то тут є динаміку зростання. За три місяці до місцевого бюджету Борисполя надійшло 101,3 млн грн податків і зборів, району — 172,7 млн. Темп зростання, порівняно з минулим роком, – 126,6 відсотків. Левова частка у цих надходженнях – податок на доходи фізичних осіб. За три місяці фактичні надходження з цього податку  по нашому регіону становили 190,4 млн грн, сума зросла на третину, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

НАПОВНЕННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ –  ТЕЖ ДЕКЛАРУВАННЯ

«Декларування – це той перший поштовх при формуванні ідентифікованих показників дохідної частини будь-якого бюджету. Основним фактором місцевого податку є податок з доходів фізичних осіб. Наповнення місцевих бюджетів – це фінансування освіти, медицини, культури, благоустрій.

Прошу з усією серйозністю поставитися до процесу декларування та адміністрування відповідних податків. У районі ведеться величезна робота з приводу адміністрування податку на доходи з фізичних осіб. Ми всі є законослухняні громадяни України і мусимо виконувати один-єдиний закон –  наразі це Податковий Кодекс. Там чітко визначено, що будь-які суб’єкти господарювання сплачують ПДО за фактичним місцем здійснення своєї діяльності», – підкреслив Сергій Білецький.

ФОРМАТ «ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Під час семінару фахівці управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Київській області зосередили увагу присутніх на основних випадках, коли виникає обов’язок подавати декларацію про майновий стан та доходи, довели терміни та порядок її подання і детально зупинились на основних новаціях в адмініструванні єдиного внеску.

Зустріч проводилась у форматі «запитання – відповідь», податківці відповіли на найбільш актуальні питання.

Алла БОГУШ, директор районного радіомовлення

Share Button