Бориспільців роблять щасливими здоров’я, самокати та діти

Міжнародний день щастя — одне з найоригінальніших і водночас незвичних свят. Традиційно його відзначають 20 березня. Основна мета – нагадати всім, що варто радіти життю і бути вдячним за всі подарунки долі, навіть якщо іноді вона підкидає не надто приємні сюрпризи.

Цей день визначили не випадково, адже на 20 березня також припадає день весняного рівнодення, коли ніч практично зрівнюється зі світлою частиною доби. Автори ідеї хотіли показати: на щастя абсолютно всі мають рівні права, як і на те, аби щодня зустрічати сонце. Запроваджений Міжнародний день щастя резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 28 червня 2012 року.

Журналісти «ТС» запитали перехожих, а що робить щасливими бориспільців?

Олександр Васильович, 79 років:

— Мене робить щасливим добре здоров’я – це найголовніше. Також моє щастя залежить від того, наскільки добре моїм рідним – дітям, онукам та правнукам.

Андрій, 14 років:

— Я щасливий, коли катаюсь на скейті та самокаті, а також спілкуюсь з родиною та друзями.

Людмила, 62 роки:

— Кожна людина може зробити свій день щасливим. Ранком прокинувся, випив чашечку кави, діти посміхаються, всі здорові – хіба це не щастя? А людина, яка має змогу працювати, хіба вона не щаслива?

Юлія, 32 роки:

— Моє щастя – це посмішка моєї дитини.

Сергій, 33 роки:

— Коли щасливі мої діти, то і я щасливий, мені цього достатньо.

Ніна, 80 років:

— Яке щастя? Дітей багато, хата одна, сварки… На старості немає щастя. А пенсія яка? Нема щастя…

 

ДО ТЕМИ

Україна опинилась на «дні» всесвітнього рейтингу щастя

Україна посіла 138 місце між Суданом і Того із 156-ти у рейтингу найщасливіших країн світу, відповідно до звіту The World Happiness Report від ООН. Порівняно з минулим роком наша країна  опустилася на 6 пунктів (з 132 місця). У 2016 році вона обіймала 123 місце, 2015 – 111-те, 2013 – 87-те.У доповіді було оцінено рівень щастя жителів 156 країн світу. Рейтинг склали на базі таких критеріїв: очікувана тривалість життя, соціальна підтримка, корупція, свобода вибору, здоровий спосіб життя, щедрість тощо.

Очолює рейтинг щасливих країн Фінляндія — вперше за час існування рейтингу. У десятку кращих також увійшли Данія, Ісландія, Швейцарія, Нідерланди, Канада, Нова Зеландія, Швеція та Австралія.

Сполучені Штати посіли у рейтингу 18 місце, Польща — на 42-му. Росія — на 59 місці.

Найнещаснішими було названо Бурунді, Центральноафриканську Республіку, Південний Судан, Танзанію та Ємен.

Рейтинг також вивчає рівень щастя іммігрантів у кожній країні, де Україна посіла 92 місце із можливих 117-ии. Перше місце також посіла Фінляндія.

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button