«Гаражне питання»: бориспільські рятувальники-добровольці навчаються у США, а їх авто зимує в заметах

Гараж для пожежного авто добровольці-рятувальники чекають уже три роки. Засновник «Штурму» Андрій Макаров каже, що влада обіцяла знайти приміщення, але машина й досі там – у заметах.

Місяць тому добровольці вирішили нагадати міському голові  про обіцянку і написали заяву щодо гаражного приміщення.

«…чуда не сталося, і жодної відповіді ні від мера, ні від заступників я не отримав. Тим часом двоє наших водіїв-пожежників за кошти американського уряду перебувають у різних пожежних частинах США. У презентації нашої пожежної команди вони покажуть це фото, може, Америка, допоможе нам з гаражем для пожежної машини», — написав він на своїй сторінці у Facebook, додавши знімок засніженої рятувальної автівки.

Чи можливо вирішити «гаражне питання» добровольців, журналісти «ТС» поцікавилися у першого заступника міського голови Миколи Корнійчука. І ось що дізнались:

«У нас є приміщення бойлерної. Це невеличка кімната, де можна поставити автомобіль – 5,9 довжина і 3,6 м – ширина. У чому проблема? Це комунальне майно, яке перебуває у власності територіальної громади. Ми можемо дати його після попереднього оцінювання і лише на умовах конкурсу. Чи матиме «Штурм» переваги у конкурсі? Звісно, якщо вони будуть не одні. Проте ми не можемо виключати і цінового фактора. Зважаючи на те, що це громадське формування, а не комунальна чи бюджетна організація, вартість оренди для них становитиме 1% від оцінки майна».

Більше того, перший заступник пообіцяв зустрітися з керівником «Штурму» і ще раз обговорити це питання.

«Якби нам віддали стару пожежну частину, то нагнали б спецтехніки із закордону»

Згодом А. Макаров розповів «ТС», що зустріч у міській раді таки відбулася і що «гаражне питання» має вирішитися за місяць.

«Цей гараж – уже добре, але він дуже маленький, лише для одного авто. Тобто можливості для розвитку немає. В ідеалі потрібно якесь приміщення типу старої пожежної частини, тоді б ми для міста від закордонних спонсорів «натягали» різної спецтехніки: і пожежних авто, і «швидких», але їх просто немає де зберігати», — додав він.

Про більш масштабний гараж, за словами Макарова, поки доводиться лише мріяти, адже у місті кажуть, що таких приміщень немає, а стару пожежну частину хочуть зносити. Проте Андрію пообіцяли виділити землю під гараж на Броварській, єдине – необхідно знайти спонсора.

Що цікаво, після публікації у Facebook «Штурму» запропонував розміститись «у себе на Горького» секретар міської ради Ярослав Годунок.

«… і ремонтна база, і стоянка, і АЗС, і кафе, офіс дам», — додав Годунок.

Проте у «Штурмі» подякували, але вирішили, що поки не пристануть на таку пропозицію, бо «далеко».

«Але зателефонувала ще одна людина, не від влади, з пропозицією надати гаражі на своїй території, промисловій. Не надто зручно, але подивимось», — додав А. Макаров.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button