Віктор Ляшко: «Україна розпочне щеплення вакцииною Pfizer, наступна партія – AstraZeneca»

ВАКЦИНАЦІЯ. Україна має чіткий поетапний план вакцинації населення від COVID-19, вакцинація розпочнеться у лютому, і COVAX підтвердив надходження перших 117 тисяч доз вакцини Pfizer. Про це повідомив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі «Прямого».

«Так, дійсно, механізм COVAX підтвердив, що в Україну прийде 117 тисяч вакцин м+РНК, тобто виробника Pfizer, яка дозволена Всесвітньою організацією охорони здоров’я до використання в екстрених умовах. Далі Україна може ще додатково звертатися до COVAX і отримувати Pfizer, але це вже буде наступна поставка – в середині квітня», – сказав Ляшко.

Він підтвердив, що вакцинація в Україні розпочнеться з медиків, які працюють безпосередньо з хворими на COVID-19.

«Цих 117 тисяч вакцин ми пріоритезували так, як це передбачає дорожня карта по вакцинації, і ними ь вакцинуватимуться медичні працівники. В першу чергу, це медичні працівники, а також інші працівники закладів охорони здоров’я, лікарень, де лікують хворих на COVID. Наступний етап – це працівники екстреної медичної допомоги, в першу чергу це диспетчери, а в другу чергу це бригади, які виїждають на виклики хворих з COVID», – розповів головний санлікар країни.

За словами Ляшка, другу партію COVID-вакцин виробника AstraZeneca Україна очікує до кінця другого кварталу.

«В подальшому ми очікуємо від 2,5 до майже 4 мільйонів доз до кінця другого кварталу вакцини AstraZeneca, яка повинна на цьому тижні вже десь отримати також прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я. І чекаємо на підпис міністром охорони здоров’я договорів, які вже проводить міжнародна організація, і десь вони повинні з’явитися, щодо поставки вакцини за бюджетні кошти», – додав Ляшко.

При цьому Ляшко категорично заперечив можливість постачання в Україну російської вакцини «Спутник V», навіть у разі проходженні всіх стадій випробувань та офіційної реєстрації у світі.

Ляшко також заявив, що наразі у «влади немає відчуття, що потрібно запроваджувати новий локдаун» у зв’язку з появою у світі нових штамів коронавірусу, зокрема, британського. «Будемо мати надію, що наші прогнози оправдаються», – сказав він, додавши, що уряд готує постанову про адаптивний карантин у державі.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів виділив 2,6 млрд грн у Держбюджеті-2021 на закупівлю вакцин від коронавірусу.

 

Share Button