Заснувати свої компанії у Польщі хочуть 3% українців

Польща є привабливим міграційним напрямком для громадян України з кількох причин. Для 53% українців це географічна близькість. На другому місці – бажання заробити (44%), на третьому – низький мовний бар’єр (34%). Тому троє з чотирьох працівників виїжджає з України до Польщі частіше, аніж один раз (34% відвідало Польщу 2-3 рази впродовж п’яти років, а 18% – 4-5 разів). Такі результати соціологічного дослідження «Барометр трудової міграції – І півріччя 2018», що було проведене на замовлення польської компанії PersonnelService, «ТС» надали у Всеукраїнській асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

Дослідження довело, що тільки 11% українських мігрантів хочуть залишитись в Польщі назавжди. Щоправда, великі польські компанії докладають зусиль, аби українці працювали в країні багато років. Поки що для переважної більшості наших громадян міграція має тимчасовий, повторюваний та короткочасний характер. Упродовж останніх 5 років перебування українців у Польщі в середньому тривало 1-6 місяців. Але при цьому 62% українських трудових мігрантів планують і надалі їздити до Польщі на роботу.

«Українці не хочуть залишатися в Польщі назавжди. Про це, зокрема, кажуть і результати соціологічного дослідження. Тільки 3% українських громадян хочуть заснувати в Польщі свої компанії, а 88,5% – ні. Купити польське житло планують також 3%, а 87% — ні», — розповів президент правління компанії PersonnelService Кшиштоф Інглот.

«Уже четвертий рік, в якому ми маємо підсилення трудової міграції до Польщі. Тимчасового працевлаштування вже не вистачає для того, щоб заповнити всі кадрові прогалини. Ситуація змушує роботодавців до клопотання про дозвіл на роботу для трудових мігрантів, незалежно від бар’єрів і труднощів», — розповів головний економіст з об’єднання Роботодавці РП Лукаш Козловський.

«Необхідно побудувати міст між українськими трудовими мігрантами і відповідальними польськими роботодавцями. Зробивши це, ми зможемо завдати непоправного удару по нелегальному працевлаштуванню українців у Польщі. Окрім цього, ми зможемо захистити права трудових мігрантів за рахунок їх легального статусу в країні. Одночасно знизиться рівень шахрайства, пов’язаного з нелегальним працевлаштуванням. Також зростуть грошові надходження в польський бюджет і систему страхування. Українці повинні відчувати себе спокійно і захищено в Польщі, що в підсумку сприятиме економічному зростанню польської держави і збільшенню рівня добробуту українських трудових мігрантів», — заявив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування  Василь Воскобойник.

Інф. «ТС»

До слова. На заробітках у Польщі перебуває понад 1 млн українців До того ж тамтешні роботодавці видали ще для нас 2 мільйони запрошень. Щороку українці, які проживають і працюють в Польщі, пересилають або передають в Україну близько 5 мільярдів євро.

ДО ТЕМИ

Третина українців хочуть жити і заробляти за кордоном, найчастіше в Німеччині, Польщі, США та Канаді. Про такі настрої і надії українців розповіли соціологи. Як зазначається в дослідженні, головною причиною міграційного настрою є невеликі статки. За кордоном українці бачать перш за все добробут. Якщо шанси отримати роботу в Німеччині чи Америці сумнівні, то польський ринок праці надає безліч вакансій для українців. Вітчизняні роботодавці відчувають дефіцит робочих рук, але конкурувати по зарплаті не можуть. Після запровадження безвізу аграріям стало важче знайти персонал. Кожен десятий українець або має родичів, які працюють за кордоном, або сам тимчасово працював за межами України – саме в таких родинах сильні еміграційні настрої.

 

Share Button