На Київщині розпочався базовий курс підготовки снайперів – спецпризначенців Нацгвардії

У Навчально-бойовому центрі підготовки до спеціальних дій Міжнародного центру НГУ, що на Київщині, снайпери Нацгвардії удосконалюють свою майстерність.

Спецпризначенці під час проходження спеціального курсу навчання базового рівня отримають теоретичні знання із снайпінгу, тактичної, інженерної, психологічної підготовки та удосконалять практичні навички щодо ведення вогню по різноманітних цілях і вмілого його корегування.

«Снайпери по праву вважаються елітою підрозділів спеціального призначення, адже далеко не кожен військовослужбовець зможе оволодіти навичками високоточної стрільби на далекі відстані. Тут одного бажання замало. Від вашої підготовки на пряму залежить життя побратимів та успіх виконання ними службово-бойових завдань. Це ваш перший крок до фаховості, й сподіваюсь, що ви докладете максимум зусиль для проходження курсу», – наголосив перед початком занять начальник Навчально-бойового центру підготовки до спеціальних дій полковник Костянтин Корніцький.

Програма спеціального курсу, що створена Навчально-бойовим центром, буде активною та насиченою. Головну увагу в ній приділено освоєнню напівавтоматичної снайперської гвинтівки українського виробництва UAR-10 та саме практичним вправам стрільб з неї по спеціальних мішенях.

Теоретичні знання інтегровано поєднуватимуться з практичними заняттями. На полігоні спецпризначенці виявлятимуть та вестимуть спостереження за цілями, визначатимуть відстань, напрямок та швидкість вітру, орієнтуватимуться на місцевості без топографічних приладів, пересуватимуться до снайперської позиції, вибраної за координатами, та маскуватимуться відповідно до умов навколишнього середовища.

Окрім добре розвиненої сили волі та відмінних навичок стресостійкості, з психологічної точки зору снайпер повинен володіти ще й високими показниками розвитку майже всіх психічних процесів (сприймання, пам’яті, інтелекту тощо). Саме тому кожен військовослужбовець НГУ, який вирішив пов’язати своє життя із цією спеціальністю та прибув на базову підготовку до Навчально-бойового центру підготовки, до спеціальних дій обов’язково проходить психологічне вивчення.

Окрім того, впродовж всього періоду навчання, поруч з технічними навичками, курсантів навчатимуть умінню регуляції власного психоемоційного стану та рішуче діяти в умовах стресу. Після проходження кожного етапу спеціального курсу гвардійці складатимуть заліки для визначення оцінки їх професійних якостей. Підсумком підготовки стане виконання комплексного тактичного завдання.

Доречно сказати, що впродовж курсу за діями інструкторів та курсантів спостерігатимуть та надаватимуть дорадчу допомогу під час проведення занять  представники операції «UNIFIER» Збройних сил Канади в Україні.

Після складання іспитів та виконання підсумкового комплексного завдання з бойовою стрільбою курсанти отримають сертифікати та посвідчення про проходження курсу підготовки базового рівня.

Пресслужба Міжнародного центру НГУ

Share Button