Олександр Гануш: «Вода – не розкіш, а необхідність»

«1 квітня 2018 року наше підприємство відзначатиме поважний ювілей – 45 років від дня заснування – не очікуючи моїх запитань, починає свою розповідь директор КП ВКГ «Бориспільводоканал» Олександр Гануш.

Так, йому є про що розповісти, адже на підприємстві працює з перших днів, а загалом, про воду і все, що з нею пов’язано, як стверджує жартома, може писати цілі мемуари. І всі ці 45 років, як у щасливі, так і тяжкі для водоканалу періоди, крокують поруч головний бухгалтер Людмила Яцюта та бухгалтер Людмила Бойчас. Трохи згодом до їхньої команди однодумців, захоплених улюбленою справою, долучилися головний інженер Анатолій Яцина (стаж 38 років), Марія Сергієнко, Микола Говоруха (42), Андрій Мілюков, Григорій Чернойван, Станіслав Щербина, Петро Харченко, Петро Овсієнко (40) та багато інших.

«Тоді, в 1973 році, у «Водоканалі» працювало осіб 30-40», – пригадує О. Гануш. – Ми обслуговували три артезіанські свердловини, що знаходилися в центрі міста, вежу на території лікарні, дві свердловини і вежу у так званому «районі переселенців». Протягом двох-трьох років підприємства міста передали нам мережі водопостачання та водовідведення УМС-17, дві каналізаційні насосні станції, довірив нам свої мережі й аеропорт «Бориспіль», також взяли на обслуговування водопроводи вул. Френкеля, Ленінградська (нині Соборна), К.Шлях, Фурманова та ін. Так відбувалося становлення нашого підприємства».

Нині колектив КП ВКГ «Бориспільводоканал» налічує 250 осіб. Це потужна організація, що може виконувати майже всі роботи, пов’язані зі сферою комунальних послуг. За словами директора, на підприємстві практично не існує плинності кадрів, хто прийшов сюди працювати і повірив у цю благородну справу, як правило, залишається надовго. Однак, як зауважує О. Гануш, хотілося б, щоб молоді було більше, і додає: «Колектив у нас хоч і великий, але дружний, вміємо і працювати, і відпочивати разом. А коли комусь потрібна допомога, осторонь не залишаємося, підтримуємо чим можемо».

На балансі у «Бориспільводоканалу» на сьогодні 21 свердловина, окрім того, три спостережні свердловини, де проводять заміри за підземними горизонтами, визначають рівень підземних вод, який склад вона має, а також роблять забір води для аналізу на радіоактивне забруднення, шкідливі домішки тощо. Вода, яку споживають бориспільці, за висновками Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського, є однією з кращих за всіма санітарними нормами, що існують в Україні.

«Завдяки місцевій владі – міському голові Анатолію Федорчуку, його заступникам, депутатському корпусу, нам вдається вирішувати досить складні завдання. Адже на рівні держави комунальній сфері належної уваги не приділяється, – продовжує свою розповідь О. Гануш. – Отримавши кредит Світового банку, реконструювали 100% свердловин, тож на сьогодні немає проблем з водопостачанням. Відремонтовано 9 із 15 каналізаційних насосних станцій, що будувалися ще за часів радянської влади і працювали на застарілому, майже зношеному обладнанні. Замінено частину водопровідних мереж, що вже не витримували жодної критики.

Кредитні кошти використано в повному обсязі. Завдяки оновленню мереж щороку економимо близько 1,5 млн кіловат електроенергії. Переоснащення дало змогу поліпшити якість і збільшити кількість послуг. Однак на сьогодні ще залишається 70 відсотків трубопроводів, які слід замінити, сподіваємося на допомогу міської влади, принаймні кошти для цих робіт заплановано. Звичайно, виконуватимуться вони поступово».

КП ВКГ «Бориспільводоканал» обслуговує понад 100 км водопроводів і 150 км каналізаційних мереж. Як відомо, наразі місто запланувало виділити кошти на заміну найбільш зношених трубопроводів по вул. Радгоспна, Глибоцька, Френкеля, Фурманова, Соборна, Київський Шлях, у Соцмістечку та ін.

«Напередодні Дня комунальника хочу побажати всім містянам, як-то кажуть, «чистої води і ніякої біди». А своїм колегам – здоров’я, добробуту, щастя, низький уклін вам за відданість обраній професії. Також бажаю всім витримки, не втрачати надії на краще, на те, що війна в нашій країні зрештою закінчиться, і ми житимемо в мирі, добрі і злагоді.

Інна БАКУМ, «ТС»

Share Button