Жінки мікрорайону УМБ-17 «підняли на вуха» місто

Вибиті вікна, облущені стіни, на підлозі ганчір’я, розбиті пляшки та купа шприців із відкритими голками.

«Це наш місцевий наркопритон. Діти розповідають, як «дяді» тут «чухають» вени. Та й сама бачила, як чоловік зайшов, зробив укол і пішов собі далі», — каже Анна, заходячи у напівзруйновану їдальню УМБ-17, що біля дитсадка «Теремок».

Будівля величезна. Ми оглядаємо закутки, під ногами тріщить ліпнина зі стелі. У їдальні є ще й підвал, де колись ліпили пельмені, але туди не спускаємось, бо брудно і страшно. Поруч ще одне занедбане приміщення – старий медпункт. Якщо їдальню закрили понад 20 років тому, то пункт лише два тому. Хотіли передати дитсадку, але не вийшло.

«Тут теж полюбляють збиратись, дратують сторожів дитсадка «Теремок», а потім перекидають через паркан пляшки та шприци», — продовжує розповідати жінка.

Разом із нею Алла і Жанна – їм набридло таке «сусідство», набридло постійно боятися за своїх дітей.

«У нас садочок за кілька метрів і школа поруч. Нікому діла немає до нашого мікрорайону, але тут теж живуть люди», — додає Анна.

Коли жінки зрозуміли, що їх не чують, то взялися за справу самі: засипали зверненнями міську раду, ходили на підприємство «правди шукати», але знову залишились ні з чим. Влада розводить руками, бо це, мовляв, приватна власність, а виконавчий директор нічого не вирішує.

«Ходили чутки, що це приміщення хотіла взяти в оренду мережа «АТБ», але де ж вони? Влада запевняє, що на підприємстві оренду в 250 тис. «загнули», а на підприємстві кажуть, що то влада їх не пустила… Але як не хочуть в оренду віддавати, то хай знесуть. Ми вже самі тут лад наведемо. Далі терпіти сил немає», — додають жінки.

Мешканці мікрорайону навіть готові судитись, одна біда – не знають з ким.

«Не можемо правди добитись. Одні кажуть, що тут один власник і він чи то депутат із Києва, чи то підприємець з Росії, а інші, що власників кілька», — зауважує Алла.

Аби ще раз нагадати міській владі про проблему, жінки зібрали мешканців мікрорайону і запросили журналістів. Хотіли влаштувати «очну ставку», але не вийшло, бо директор «УМБ-17» терміново поїхав до столиці, нібито на розмову з акціонерами.

Секретар міської ради Ярослав Годунок про ситуацію у мікрорайоні «УМБ-17»: «Робимо все, на що маємо повноваження»

— Ми використовуємо всі засоби впливу, що є у влади. Пишемо протоколи, змушуємо забити вікна та двері дошками… Їдальня – це 100% власність компанії, а щодо медпункту, то ми судимось.

Депутат округу Олександр Божко: «Я не бачу виходу з ситуації»

— Ця будівля є приватною власністю. Знести ми її не можемо, виділити кошти з міського бюджету, щоб засклити вікна чи загородити, – теж не можемо. Я звертався до відділу з благоустрою, щоб вони виписали компанії штраф. Наразі це все, адже у нас немає впливу на приватну власність. Наразі шукаємо шляхи вирішення проблеми, але поки що виходу не бачу. Виконавчий директор, який є тут, на місці, рішень не приймає, а з акціонерами я не спілкувався, бо вони в РФ.

В «УМБ-17» запевняють, що готові здавати їдальню в оренду, але ніхто не бере

«УМБ-17», або відокремлений підрозділ Управління механізації будівництва № 17 нині належить ПрАТ «Укргазбуд». Поспілкуватись із виконавчим директором нам не пощастило, проте дещо ми таки з’ясували.

Так, на підприємстві запевняють, що готові здавати будівлю їдальні в оренду: «Були бажаючі АТБ. Прийшли, поговорили і все на цьому скінчилось. Потім пішла версія, що ми хочемо мільйон, а потім, що 250 тис. дол. Звідки взяли ці цифри?».

За яку вартість готові віддати в оренду приміщення, на підприємстві не уточнюють, бо це питання «мають вирішувати у Києві».

Про плани розвитку території чи можливість знесення будівлі в «УМБ-17» не чули. Щодо медпункту, то на підприємстві запевняють – він теж у них на балансі.

Журналісти «ТС» звернулися за коментарем до керівництва ПрАТ «Укргазбуд», який нам пообіцяли надати найближчим часом. Тож тримаємо ситуацію під контролем і обіцяємо якнайшвидше поінформувати про її подальший розвиток.

А тим часом Анна, Алла і Жанна також обіцяють не опускати рук і боротись за безпеку дітей своїми методами.

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, Тоня ТУМАНОВА «ТС»

Share Button