Горобіївка. Село «на задвірках»

У цьому населеному пункті району немає ні школи, ні дитсадка, ні аптеки. Єдина розвага – магазин. Хоча, чекайте, є ще клуб і однин дитячий майданчик, але й той з автографом нардепа. Село підпорядковане Сеньківській сільській раді. За свідченням краєзнавців, Горобіївка виникла 1926 року внаслідок об’єднання хуторів Баталіна, Верби, Зайців, Климента, Шевченків Гай та Шкурки й налічувала тоді 148 господарств та майже 600 жителів. Назва походить від урочища Горобиного, де воно розташоване, а назва урочища, за народними переказами, пішла від горобиної ночі, коли від блискавки біля урочища загорілася хата.

«У Горобіївці живеться тихо, дуже тихо», — розповідає одна з його жительок Людмила. Село оживає зранку, а вже до обіду перетворюється на пустку. Молодь їде на роботу до Борисполя або Києва, а старі люди сидять по хатах.

«Роботи немає, розваг немає. Ми — на задвірках, хоч до столиці рукою подати», — додає жінка.

Журналісти «ТС» зимового лютневого дня завітали до Горобіївки і ось що побачили:

Дороги

У Горобіївці до ладу зроблено лише одну дорогу – центральну. Решта – без твердого покриття. Тобто якщо сухо – проїдете, а як дощі – загрузнете.

Освіта

Школи у Горобіївці немає, тож діти навчаються у Сеньківській ЗОШ. На заняття їздять на шкільному автобусі.

Дитячого садка у селі теж немає. Мали побудувати, але проект «заморозили», та так надовго, що недобуд встигли розтягти по цеглинах. Тож малюків возять або у Сеньківку, або у Бориспіль. У Бориспіль навіть частіше, адже більшість жителів працює у місті, тож і дитину так простіше забирати.

Робота

З роботою у Горобіївці скрутно, а точніше – її немає. Влаштуватись можна хіба в магазин чи клуб, але вільних вакансій немає. Молодь працює у Борисполі та Києві.

Медицина

Медицини у селі – нуль. Нікому навіть тиск виміряти, якщо потрібно. Раніше був ФАП, який закрили внаслідок медреформи. Тож якщо раптом хтось захворіє, то доведеться їхати, знову ж таки, або у Сеньківку, або в Бориспіль. Але, за словами місцевих, у Сеньківку їхати не з руки, бо потім назад доїхати проблемно, до Борисполя простіше, так у районній лікарні до лікаря черги.

Транспорт

Хоч Горобіївка «під боком» у Борисполя та Києва, доїхати до села не тільки непросто, а й недешево. Якщо вам потрібно в місто – доведеться викласти 10,5 грн, а якщо до Києва, то  до тих 10,5 грн додайте ще мінімум 20 грн, адже прямих рейсів на столицю немає. А що вже говорити про дальні світи, якщо із Сеньківкою сполучення теж не найкраще – туди доїдеш, а звідти – як пощастить.

Пошта

Поштове відділення у Горобіївці теж відсутнє. Листоноша працює на якусь тисячну ставки – розносить пенсії, а платіжки за комуналку залишає просто в магазині.

Розваги

Із розваг у Горобіївці – той самий магазин, термінал у тому самому магазині, клуб, бібліотека у тому самому клубі та вокальний колектив у тому ж таки клубі. А ще у селі не так давно провели Інтернет, встановили один дитячий майданчик і зробили освітлення в центрі села. Поганяти м’яча особливо ніде, тож дітлахи облюбували собі місцину за тим самим клубом.

Магазин і ціни

Хоч магазин у Горобіївці лише один, але купити там можна все, або майже все: є і хліб, і гумові чоботи, і лопати сніг відкидати. Ціни середні, іноді навіть нижчі, ніж у Борисполі. Асортимент продуктів невеликий, але й не поганий. Щоправда, місцеві все одно їздять на великі закупівлі до Борисполя – асортимент у місті та селі все ж не порівняти.

І хоч перспективи Горобіївці не надто усміхаються, але місцеві неабияк чекають на зміни  і впевнені, що вони будуть. Село хоч і на задвірках, однак на столичних.

«Зміни, що нам потрібні, — це робота тут, у селі, щоб людей не змушували шукати її по світах, а ще гарні дороги, розвиток нашого села, бо ми наче застигли у часі», — говорить місцева жителька Людмила.

Яких змін чекати Горобіївці у 2018 році?

Коментар Сеньківського сільського голови Юрія Ляшенка

Нові робочі місця у Горобіївці найближчим часом навряд чи з’являться, а от нова дорога та дитячий майданчик – будуть, запевняє Сеньківський сільський голова Юрій Ляшенко.

«На території Сеньківської сільської ради шість сіл, і кожне потребує уваги. Окрім соціальної сфери, маємо розвивати і побутову. Тільки-но зійде сніг, візьмемося за капітальний ремонт вулиці Дружби у Горобіївці», — наголосив Ю. Ляшенко. Вартість робіт ще не порахували, оскільки через постійні здорожчання ціни змінюються чи не щотижня.

Навесні у Горобіївці також з’явиться великий дитячий майданчик. У планах сільського голови відремонтувати клуб, але чи вистачить коштів – наразі невідомо.

На запитання про інвестиційний план розвитку, як і про нові робочі місця, – Юрій Анатолійович лише розводить руками: «Інвесторів немає, то і з роботою складно». Не обіцяє він, що виробники зайдуть сьогодні чи завтра, адже вільної землі в Горобіївці мало.

Проте Сеньківська сільська рада планує розпочати тісну співпрацю із Державним фондом регіонального розвитку, а це нові проекти, інвестиції, а значить, і перспективи для Горобіївки також.

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button