Читайте її «…на сторінках весняних вулиць»

У Муніципальному театрі «Березіль»  аншлаг. У переповненій залі лунають поетичні рядки. Світлокоса дівчина, юна і натхнена, з любов’ю дарує їх прихильникам свого таланту. Символічно, що вечір, який проводився 24 лютого, майже співпав у часі з відзначенням Дня рідної мови (21 лютого). Свою рідну мову, справжній діамант, гідно представляє у власних поезіях Ольга Кацан.

Подумки поринаю на кілька років назад. Учениця 9 класу гімназії «Перспектива» за шкільною партою. Вчитель фізики пише на дошці складні формули, пояснюючи третій Закон Ньютона. Його погляд зупиняється на Олі, яка щось старанно записує. Та не здогадується викладач, що саме в цю мить народжуються рядки, які увійдуть у майбутню збірку поезій. «Твоє серце – тепловий двигун, який самочинно зігріває мої холодні руки і запалює вогонь у серці …». Муза з’являється раптово, не запитуючи дозволу, тож нехай вчителі не гніваються, що навчальний матеріал якимось дивом трансформувався у поетичні образи.

З  Олею познайомилися, коли вона навчалася у 6 класі НВК «Гімназія «Перспектива». Побачила її на сцені Муніципального театру у виставі «Зоряний хлопчик», де вона виконувала кілька ролей. Тоді ж з’явилася перша друкована розповідь про дівчинку на сторінках «ТС». А нині вона авторка сьомої за ліком і першої за мірками солідності видання поетичної збірки «У вітті заплуталось сонце». Навчається на другому курсі факультету журналістики Київського міжнародного університету (КиМУ) і паралельно працює.

«Читай мене на сторінках весняних вулиць…», – промовляє молода поетеса, виходячи до глядачів із голубом в руках, символом поетичного натхнення, й одразу ж бере всіх у полон поезії. Із цього моменту вже не помічаєш плину часу. Театральний гурток дав Олі багато – вона і сценарист, і режисер, і ведуча дійства, артистизму дівчині не позичати. Тож подорож у світ її поезії видалася насиченою і цікавою. Головною героїнею і гідом у ній стала сама авторка нової збірки.

Чимало теплих слів пролунало під час презентації на адресу Ольги. Її привітали начальник відділу культури, спорту та молоді при міськвиконкомі Наталія Погребна; голова Молодіжного парламенту Юлія Шуткевич; автор передмови до збірки Іван Ющук, відомий мовознавець, літературознавець, громадський діяч, професор, а нині її викладач в університеті; заслужений журналіст України, доктор філософії з екстремальної психології професор Олександр Тур’ян, а також справжні метри у царині слова наші земляки, поети, які  долучилися до нової книги Ольги Кацан, її редактор  Володимир Литвин і рецензент Микола Боровко.

Допомагали Ользі представляти власну поезію театр «Слово» при центральній міській бібліотеці (керівник Олена Шкребтієнко) та учні власного гуртка «Літературне краєзнавство» при міському Центрі туризму і краєзнавства. Маленька учасниця дійства другокласниця НВК «Гімназія «Перспектива» Ліда Мельник прочитала вірш Ольги Кацан, з яким виступала на щорічному міському конкурсі читців, присвяченому Кобзареві. Яскравою прикрасою поетичного свята стали виступи вокального дуету «TaVi» (Тетяна Пасько і Вікторія Руденко). Та однією з найактивних учасниць презентації була Олина однокласниця і подруга Ірина Криворучко, яка акомпанувала на вечорі. Талановита й неординарна дівчина стала переможницею літературного аукціону «Хто більше», де пригадували рядки з Олиних поезій.

Вітали Ольгу не лише з виходом нової збірки, а й з нещодавнім вступом до Національної спілки журналістів України. Зі звичайної презентації вечір перетворився на справжнє свято поезії і краси, ще одне гідне вшанування рідної мови у нашому місті.

Наталія Можайкіна, «ТС», фото Ольги Черниш

Share Button