Cходами долі, ніби по клавішах…

До ювілею викладача по класу фортепіано  Бориспільської дитячої музичної школи Людмили Осіної

27 лютого ювілейну дату — 70-річчя — відзначатиме викладач по класу фортепіано Бориспільської дитячої музичної школи Людмила Осіна. За 47 років натхненної праці десятки її випускників продовжили навчання в Мелітопольському музичному училищі, Одеському державному педуніверситеті ім. Ушинського (Лариса Бусилко), Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті ім. Г. Сковороди (Наталія Колосова, Інна Білоусько, Олена Бутенко, Ольга Замига, Наталія Федорова), Прикарпатському університеті ім. В. Стефаника (Ілона Козленко), Київському хореографічному училищі (Людмила Мартиненко — нині керівник танцювального колективу «Радість» БДЮТ «Дивоцвіт»). А вся родина Іванових, протоієрея православної церкви Преображення Господнього Володимира отримала музичну освіту у класі Л. Осіної.

Свій досвід роботи на ниві фортепіанної педагогіки Людмила Гнатівна передала і доньці Світлані Чернях, яка очолює заснований мамою відділ предмета за вибором. У родині є і юне покоління музикантів – Анастасія та Катерина — внучки ювілярки, з відзнакою закінчили Бориспільську музшколу, неодноразово були лауреатами багатьох конкурсів. Син Олег також свого часу закінчив рідну музичну.

Професіоналізм Л. Осіної, викладача вищої категорії, відзначено численними грамотами, подяками, дипломами тощо. Вона нагороджена медалями «На ознаменування 1500-річчя Києва» (1984), «Ветеран праці» (1991).

Народилася Людмила Осіна 27 лютого 1948 року в м. Дубно Рівненської області в сім’ї військовослужбовця та викладача початкових класів. Дівчинку назвали Людмилочкою, а друзі та колеги й досі називають її Милочкою — така мила, чуйна, добра, і зовні, і душею. Її батько віртуозно грав на балалайці, мати мала чудові вокальні здібності, тому жодне родинне свято не минало без музики та пісень. Коли сім’я переїхала до Борисполя, дівчинка почала навчатись музиці, а оскільки у ті часи важко було купити фортепіано, то дівчинці купили акордеон. У 1961 році, коли відкрилась Бориспільська дитяча музична школа, Людмила вступила туди по класу фортепіано і стала першою випускницею. Згодом, після закінчення Житомирського музичного училища ім. В. Косенка вона здобула спеціальність викладача ДМШ по класу фортепіано та концертмейстера. І з 1971 року і дотепер працює в рідній музичній школі.

Без участі Л. Осіної не минає жодне наше свято чи новорічний вогник, вона незмінна ведуча більшості концертів у музичній школі. Та хіба можна кількома реченнями розповісти про цю незвичайну людину. Завжди коректна, вихована, чуйна до колег і друзів, найкраща мама, любляча бабуся для онуків, чудовий друг та улюблена вчителька для своїх учнів.

Невтомний педагог продовжує і нині наполегливо працювати. Її вихованці – переможці багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів.

Шановна Людмило Гнатівно, напередодні ювілейного дня народження колектив дитячої музичної школи дякує Вам за високий професіоналізм, активну життєву позицію, високі здобутки у невтомній творчій праці. Бажаємо Вам міцного здоров’я, довголіття і здійснення творчих задумів. Тепла і любові від дітей, онуків та колег.

Тетяна Колосова, викладач відділу фортепіано Бориспільської ДМШ

Share Button