ГРИП ТА ГРВІ: МОЗ фіксує епідемію грипу у п’яти областях. На Бориспільщині епідеміологічний поріг не перевищено

Станом на четвер, 22 лютого, у п’яти областях перевищено епідемічний поріг захворюваності на грип. Житомирській, Київській, Рівненській, Хмельницькій та Чернівецькій.

За даними щотижневого моніторингу Державної установи «Київський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в Київській області залишається напруженою. За період з 10 до 16 лютого зафіксовано перевищення епідемічного порогу на 12,4 %. Хворих на грип та ГРВІ зареєстровано 22 тисячі 591 особа. Інтенсивний показник захворюваності становить 1242,5 на 100 тисяч населення.

Найчастіше хворіли та потребували медичної допомоги в умовах стаціонару діти віком до 17 років – серед зазначеної категорії зафіксовано 14 тис. 624 випадки (64,7% – усіх хворих), з них госпіталізовано 349.

Епідемічний ріст захворюваності спостерігається у 16 регіонах Київщини. Зокрема, у Яготинському районі зафіксовано підвищення епідпорогу удвічі. У Кагарлицькому, Києво-Святошинському, Обухівському, Вишгородському та Макарівському районах – у 1,5 раза.

А як справи на Бориспільщині?

За даними Бориспільського міжрайонного відділу лабораторних досліджень, з 8 до 15 у Борисполі та районі зареєстровано 1154 хворих на грип та ГРВІ. Епідеміологічного порогу не перевищено. Серед хворих – 203 дітей віком до чотирьох років, від 5 до 14 – 391 дитина, від 15 до 17 – 124 хворих дітей. Хворіють і літні люди, віком старше 65 років – 43 випадки захворювання. Загалом до лікарні госпіталізовано 35 хворих, серед них 24 дитини.

З початку епідемічного сезону проти грипу на Бориспільщині щеплено всього 254 особи, серед них 80 дітей віком до 18 років.

Район: карантин продовжили

У деяких школах Бориспільського району продовжили карантин у загальноосвітніх школах з 20 по 25 лютого. Зокрема, епідеміологічний поріг перевищено у Вишеньківській (24 % відсутніх дітей на навчанні), Дударківській (24 %), Іванківській (21 %), Сеньківській (34 %), Процівській (20 %) школах.

Місто: карантин закінчився, діти хворіють

19 лютого закінчився карантин у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах Борисполя. Однак не всі учні прийшли на навчання – стан відвідування шкіл бажає кращого. За словами Л. Пасенко, на першу зміну допустимий відсоток відсутніх учнів перевищує, зокрема, у ЗОШ № 8 – 23%, ЗОШ № 6 – 22%, ліцеї «Дизайн-освіта» – 20%. У ЗОШ № 7, де відсутні всього 17% дітей у школі, є класи, де не прийшли на заняття понад 50% учнів.

Тож вирішуватимуть: збирати комісію ТЕБ та НС і продовжувати у школах карантин чи стан стабілізується. Для цього необхідно отримати дані з лікарні та проаналізувати стан відсутніх учнів, які навчаються у другу зміну.

А тим часом: кір не дає спокою

Окрім того, Л. Пасенко повідомила, що у п’ятницю зареєстровано випадок захворювання на кір у дитячому садку № 3. На деякий час спалах кору відступив від нашого міста, та, на жаль, ненадовго. Тому знову вживатимуть протиепідеміологічні заходи.

У Бориспільському міжрайонному відділі лабораторних досліджень повідомили лише про підозру захворювання на кір, аналізи ще направляються в область для підтвердження діагнозу або, навпаки, його відсутності, оскільки у дитини не було контакту з хворими на кір.

Підготувала Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС»

Share Button